Yurt Dışındaki En İyi Plajlar

Yurt dışı tatilinizde deniz, güneş, kum odaklı bir tatil deneyimi yaşamak istiyorsanız yurt dışındaki en iyi plajlar listesini mutlaka incelemeli ve kendinize yakın gördüğünüz bir rotada şimdiden rezervasyonunuzu yaptırmalısınız. Bazı yerler vardır ki görüldüğü andan itibaren bir daha hafızalardan çıkmaz. İşte böylesine özel yerlerin olduğu plajlar sizinle.

İspanya – Barceloneta Plajı

Barcelona öyle bir şehir ki yemek kültürü ayrı bir güzel, gezilecek yerleri ayrı bir keyifli. Uzun uzadıya uzanan sımsıcak plajında mükemmel bir deniz tatili bu yaz sizi bekliyor. Yurt dışındaki en iyi plajlarından Barceloneta rahatlamak isteyenler için meditasyon merkezi adeta.

Brezilya Rio de Janeiro – Copabana

Yurt dışındaki en iyi plajlar listesindeki Copabana Brezilya’nın mükemmel atmosferinde tarifi olmayan bir rota. Tam iki buçuk mil uzunluğunda kavurucu güneşin altında güneşlenenlerin, kaykaycıların, uçurtma uçuranların kısacası aktivitesi bol Copabana’da rüya gibi tatilin tadına varacaksınız. Sahile vuran dalgalarında eğlenmek paha biçilemez.

Portekiz – Costa de Caparica

Portekiz Turlarıyla buranın gezilecek yerlerini keşfettiyseniz şimdi sırada sizi güneşe ve denize doyuran Costa de Caparica var. Öylesine bir kumsalı var ki, yoğun ziyaretçi akınına uğrasa bile mükemmel bir deniz sefası sizi bekliyor. Buraya gitmek için Lizbon’dan kalkan otobüsleri kullanabilirsiniz. Costa de Caparica’da güneşlenirken plajındaki barlar sayesinde canlı müziğe doyacaksınız.

Amerika Miami – Güney Plajı

Amerika Miami’nin muhteşem plajlarından Güney Plajı lüks otellerin, restoranların, alışveriş merkezlerin ve renkli gecelerin arasında hemen göze çarpıyor. Son birkaç yıldır popülerliği iyice artmış Güney Plajı’nın. Buraya yakın olayım derseniz çevredeki otel fiyatları gözünüzü korkutmasın, bütçenize uyacak bir yer mutlaka çıkacaktır.

Hong Kong – Stanley Plajı

Teknoloji deyince akla gelen ülke Hong Kong biraz farklı bir konseptle bizi karşılıyor. Stanley plajı Hong Kong’un hızlı yaşam tarzı arasında dinlenmek isteyenlerin popüler rotası. Burada sevdiğiniz sporlardan rüzgâr sörfü başta olmak üzere farklı su sporları eğlenceli saatlerin vazgeçilmezlerinden. Çevredeki alışveriş merkezleri, restoranları sayesinde arayabileceğiniz her şey hemen elinizin altında. Merak ediyorsanız Hong Kong gezilecek yerleri ve Stanley plajı ile bu yazın yine vazgeçilmezi. Yurt dışındaki en iyi plajlar listesindeki masmavi suları incelemeden tatil yapmak için acele etmeyin.