Yurt Dışına Çıkacaklara Tavsiyeler

Ülkemizin güzelliklerini keşfettikten sonra sıra yurt dışı rotalarına geldiyse tatile çıkmadan önce tavsiyelerimize kulak verin. Yeni yerler keşfetmek, yeni dostluklar edinmek ve en önemlisi yurt dışı tatilinizi keyif dolu geçirmek istiyorsanız yurt dışına çıkacaklara tavsiyeler sizin için geliyor.

Gitmek istediğiniz yeri önceden düşünün

Hepimizin hayallerini süsleyen bir yurt dışı rotası vardır mutlaka. Tarihi severler tercihini bu yönde kullanırken, eğlence ve doğa tatillerini severler de tercihlerini bu yönde kullanıyor. Peki sizin hayalinizdeki tatil yeri neresi? İlk önce buna karar verin ve planlarınızı seçtiğiniz ülkeye göre yapmaya başlayın.

Çıkış belgelerinizi hazırlamaya başlayın

Vize isteyen bir ülkeyse gitmek istediğiniz vize, pasaport ve yurt dışı çıkış harç dekontunuz için hazırlıklara başlayın. Tercihinizi tur ile değil de sadece otelden yana kullanacaksanız otel rezervasyonunuzu önceden yapmayı sakın unutmayın. BU en zorlu işleri tamamladıktan sonra sıra valiz hazırlıklarında.

Valiz hazırlığı nasıl olmalı?

Valiz hazırlamak kimine göre zor gelse de tatil yapmanın verdiği mutlulukla bunu keyfe dönüştürmek sizin elinizde. Valiz hazırlığında ne var demeyin, yanınıza bilmeden sıvı maddeler, kesici ürünler alırsanız uçuş konusunda büyük sıkıntılar sizi bekliyor demektir. Ve tabi ki bir de uçak şirketinin ağırlık limitlerini aşmamak gerekiyor. Şayet aşarsanız her kilo başına ekstra ödeme yapmanız kaçınılmaz olacak. Bu kuralları bilerek yola çıkarsanız tatiliniz boyunca keyif dolu günlerin kapılarını aralamış olursunuz.

Sorunsuz uçuş için talimatlara uyun

Uçuş yapmanın en önemli kuralı; uçağın kalkış saatinden 2,5-3 saat öncesinden havaalanında yerinizi almanız. Malum check-in işlemleriydi, valiz teslimiydi derken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız bile. Uçuşunuzu aktarmalı olarak yapacak ve diğer uçuş için farklı bir havayolu şirketiyle yola devam edecekseniz aktarma yapacağınız havaalanından valizinizi teslim aldıktan sonra diğer havayolu şirketinden tekrar check-in yapmanız gerekiyor. Şayet uçacağınız iki firmada aynı ise bu işlemi yapmanıza gerek kalmadan uçuşun keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

Valizinizi almayı unutmayın

Keyif dolu geçen uçuş sonrasında yapacak son iş valizi teslim almak. O andan itibaren tatiliniz tam anlamıyla başlıyor demektir.

Tatili dolu dolu geçirmek isteyenlerin tercihi Yurt dışı Turlar sayesinde, gittiğiniz her yer çok özel, geçirdiğiniz her vakit mutluluk verici olacak. Şimdiden keyifli tatillere. 🙂