Yılbaşında Gidilebilecek En Güzel Avrupa Şehirleri

Işıl ışıl sokaklar, rengarenk dükkanlar… Genci yaşlısı herkes sokaklarda. Yılbaşı henüz gelmedi belki ama hazırlıklar tam gaz başladı. Özellikle noel pazarları en renkli haline bürünmek için geri sayıma başladı. Peki siz bu yılbaşında hangi Avrupa şehrinde olmak istersiniz? Henüz bir fikriniz yoksa karar vermenize yardımcı olacak harika önerilerimiz var. Yılbaşında gidilebilecek en güzel Avrupa şehirleri listemizde yok yok.

Fransa, Paris

Yılbaşından bir ay önce tüm cadde ve sokakların rengarenk süslenmesiyle adeta görsel şölene dönüşen Paris’te aynı zamanda noel kutlamaları hazırlıkları da başlar. Paris’in en popüler iki yeri olan Eyfel Kulesi ve Champs-Elysees Bulvarı çevresini dolduran insanlar bir araya gelerek şarkılar söyler, sokak partileriyle sabahlara kadar eğlenir.

Hollanda, Amsterdam

Yılbaşında gidilebilecek en güzel Avrupa şehirleri listemizdeki Amsterdam, renkli gecelerin en doğru adreslerinden. Havai fişekler eşliğinde coşkuyla kutlanan yılbaşı gecesinde özellikle şehrin en popüler yeri olan Dam Leidsplein meydanını görmenizi öneririz. Şehrin eğlence mekanları, cafe ve barlarında sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenceler düzenleniyor.

İtalya, Roma

Tarihle mimarinin iç içe geçtiği Roma’da Orta Çağ döneminin izlerini bulacaksınız. Eğlencenin hiç susmadığı bu şehirde saatler gece yarısını gösterdiğinde başta Aşk Çeşmesi olmak üzere birçok yerde coşku dolu anlara imza atılacak.

Çek Cumhuriyeti, Prag

Prag sokaklarında yeni yılı karşılamak gibisi yoktur. Dünyanın en romantik şehirlerinden biri diye boşuna denmemiş. Vltava Nehri üzerinde havai fişekler eşliğinde tekne turu yapabileceğiniz bu şehirde gecenin geç saatlerine kadar eğlenebileceğiniz mekanlarda mevcut.

Almanya, Berlin

Yeni yılın en renkli adreslerindendir Berlin. Noel pazarları ve eğlence mekanlarıyla adından sıkça bahsettiren bu şehirde gece yarısından sonra eğlenceye meydan ve sokaklarda devam edilir.

Rusya, Moskova

Lapa lapa yağan karın altında romantik bir yılbaşı gecesine ne dersiniz? O zaman rotanızı Moskova’ya çevirin. İnsanı alıp başka alemlere götüren etkileyici yapıları ile harika görüntülere ev sahipliği yapan bu şehirde yılbaşı kutlamalarının ana merkezi Kızıl Meydanı’dır.

Sırbistan, Belgrad

Vizesiz gidilebilme imkanı sunan Belgrad, özellikle Türkler tarafından yoğun ilgi görüyor. Uygun fiyatlarla kaliteli eğlencenin mümkün olduğu şehirde enfes lezzetler sizi bekliyor.

Yılbaşında gidilebilecek en güzel Avrupa şehirleri listemizde her zevke uygun eğlence rotaları bulunuyor. Size özel hazırladığımız yılbaşı turları ile tüm yılın yorgunluğunu geride bırakma zamanı!