Yaz Bitmeden Patara Plajı’nı Ziyaret Edin!

Yaz aylarının vazgeçilmezi Kaş bu yaz yine çok renkli, çok hareketli. Masmavi sularında yüzme deneyimini sunan Patara Plajı sadece Antalya için değil, Türkiye’nin sayılı plajlarından ilk 10’da. Herkesin bilmediği bu saklı cennet yaz bitmeden mutlaka ziyaret edilmeli. Yazın son demlerinde sıcacık kumlar, masmavi sulara ihtiyacınız varsa yaz bitmeden Patara Plajı’nı Kaş’ta görülecek yerler listenize ekleyin.

Antalya tatilleri her zaman fark yaratmıştır. Neden mi? İçinde tarihi ve doğal güzelliklerin sayısı saymakla bitmiyor da ondan. Henüz bir Kaputaş Plajı kadar ünlü olamasa da Patara Plajı’nda görecekleriniz sizi farklı dünyalara götüreceği kesin. Bu eşsiz plajın hemen yakınlarında aynı isimde Patara Antik Kenti var. Antik kente geçerken setlerle karşılaşacaksınız. Yıllardır koruma altında olan Patara Plajı’nda deniz kaplumbağalarının yumurtaları barınıyor. Zaten bu sebeple koruma alınmış bir bölge burası.

Buranın popülerliğini arttıran en önemli sebebe gelince; bir zamanlar Yeşilçam filmlerinin çöl sahneler Patara Plajı’nda çekilmiş. Uzun ve masmavi suları olan bu plaj yüzmenin en keyifli halini sunuyor tatilcilerine. İnsana jakuzi etkisi veren hırçın dalgalarında olmak ve şifa veren kumlarında güneşlenmekten daha iyi bir fikir olamazdı.

Patara Antik Kenti

Tertemiz çam ormanları arasında tarihe tanıklık edeceğiniz Patara Antik Kenti 15 kilometrelik bir sahil şeridinin yanı başında konumlanmış. Burada göreceğiniz eserlere gelince; su kemerleri, tiyatro, lahitler, kilise, anıt mezarlar, arkeolojik çalışmalar görecekleriniz arasında. Ama ne yazık ki bir de görülemeyen yerleri var ki onlar da rüzgâr sayesinde kumlarla kaplanmış durumda.

Patara’ya Nasıl Gidebilirsiniz?

Patara Plajı yakınlarındaki Dalaman Havalimanı buraya ulaşmanız için mükemmel bir tercih olacaktır. Uçak yolculuğu yapmayı tercih etmiyorsanız Fethiye-Kaş üzerinden geçen otobüslerle Patara’ya ulaşabilirsiniz. Patara yakınlarındaki Gelemiş Köyü’nü ziyaret ettiğinizde buranın meşhur kır lokantalarında yemek yemeden geri dönmeyin. Izgaralar, piliç çevirmeler, çeşit çeşit gözlemelerden tadarken atmosferin büyüsüne kapılmanız an meselesi.

Kaş’ta Alışveriş Keyfi 

Patara’ya kadar gidip de alışveriş etmeden dönmek olmaz. Yöresel ürünlerin satıldığı pazarlarında rengarenk tazecik ürünler sizi bekliyor olacak. Taze sebzeler, meyveler, otlar ve dahası bu pazarlarda. Buranın el emeği ürünlerinden alıp sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Gelemiş Köyü ziyaretinizde yöreye has ürünlerden alışveriş edebilirsiniz.

Tatilcilerine mükemmel deneyimler yaşatan Patara Plajı’nda sadece yüzmenin keyfini değil, doğal ne kadar güzelliği varsa hepsini bir arada bulacaksınız. Kaş Otellerinde kaldığınızda birkaç günde olsa Kaş’ın olağanüstü yerlerine gidebilir, yazın son demlerini burada doyasıya yaşayabilirsiniz.