Yamaç Paraşütüyle Ünlü Uçmakdere

İstanbul çevresinde hafta sonlarını en verimli şekilde değerlendirebileceğimiz ne güzel yerler olduğunu birkaç kez içeriklerimizde bahsetmiştik.. Bunlardan biri de Tekirdağ Uçmakdere… Uçmakdere’nin yamaç paraşütüyle ünlü bir yer olduğunu daha önceden hiç duymadıysanız o zaman şimdi detayları öğrenme zamanı.

İstanbul’a 1.30 saat bile mesafesi olmayacak kadar yakın doğayla baş başa mükemmel bir tatil imkanı sunan Uçmakdere’de kalmak için buraya en yakın Tekirdağ Otellerinden rezervasyonunuzu yaptırın. Tabiatın her renginin bu kadar güzel yakışabildiği eşine ender rastlanan yerlerden biri burası. Ve en güzel yanı da Türkiye genelinde sayılı yamaç paraşütü yapılan yerlerden. Lüks bir yer gibi görünse de Uçmakdere’ye gittiğinizde aslında hiç de gözünüzü korkutacak türden bir yer olmadığını anlayacaksınız. Tabi fiyatları için de aynı durum geçerli. Uçmakdere’de kalmak için değil de sadece aktivitelerinden yararlanmak için gidecekseniz Günübirlik Turları tercih etmenizi öneririz. Ya da içinizde yatan maceraperest açığa çıkarmak için hafta sonu tatilinizde burada kamp kurma fikri harika bir seçenek olabilir.

Eğer daha önce yamaç paraşütü yapmadıysanız Uçmakdere’de daha önceden bu zevki tatmamış olanlar için özel eğitim de veriliyor. Yeteneğinize bağlı olarak 4-8 saatlik bir eğitimle kendinizi doğanın kollarını bırakabiliyorsunuz.

Yamaç Paraşütü Kursları Hakkında

Burada unutmamanız gereken bir detay var ki; kendinizi boşluğa bırakırken asla paniğe kapılmamanız. Eğer kendinizde o cesareti göremiyorsanız o zaman yapılacak tek şey, Tekirdağ Yamaç Paraşütü Kulübü’ne (TEYAK) başvurmak. En az 4 günlük bir eğitimle ve tabi bunu gerçekten yapma isteğiyle artık havada süzülebilirsiniz.

Uçmakdere Yamaç Paraşütü Festivali

2007’den bu yana her yıl gelişen festivale Tekirdağ’a yolunuz düşerse mutlaka katılmalısınız. Festivalde onlarca sıralanmış sporcu ve toplu atlayış yapacakların arasında yerinizi alın. Her yıl farklı zamanlarda düzenlenen Uçmakdere Yamaç Paraşütü Festivali’nde olmak için tatil planlarınızı hazırlamanızı önererek farklı bir deneyim yaşayacağınız bu ortamda olmanın tadını çıkarmalısınız.

Uçmakdere sadece yamaç paraşütüyle değil doğasıyla da öne çıkmış bir tatil cenneti. Buraya gittiğinizde eski Rum köyünü ziyaret etmeden dönmeyin. İstanbul’a olan yakınlığıyla da her zaman tatile hazır olanların uğrak mekanı Tekirdağ Uçmakdere. Gözlerden uzak doğayla iç içe bir tatil istiyorsanız size tavsiyemiz Trakya’nın en güzel yerlerinden Uçmakdere’yi bir kez görün, sonrası size kalmış. Mutlu hafta sonları. 🙂