Uzun Yolculukları Keyfe Dönüştüren Öneriler

Tatile çıkmak her zaman içimizi kıpır kıpır eder. Peki bir de o bitmeyen yollara ne demeli? Git git yol uzadıkça uzar sanki. Otobüsle bir yere gitmek zaten ne denli zordur hepimiz biliriz işte bunun çözümü olarak da kendi aracımızla gitmek daha mantıklı gelir bize. İstediğimiz yerde molalar verip yorulduğumuz yerde dilediğimiz gibi konaklama gibi seçenekler gelir aklımıza. İşte tam bu noktada uzun yolculukları keyfe dönüştüren öneriler devreye girer. Keyifli okumalar.

Aracınızın kontrollerini son dakikaya bırakmayın

Uzun yolculukları keyfe dönüştüren önerilerin en önemli kuralı tabi ki araç kontrolleri. Şayet aracınızın bakımlarını zamanında ve tam yaptırırsanız yolculuğunuz boyunca hem kendiniz hem de sevdikleriniz güven içinde olur. Kafanıza takılan bir soru olursa bilen kişilerden yardım alın ve öyle çıkın yola. Unutmayın uzun yolculukların ana kuralı güven içinde olmaktır.

Keyif dolu bir yolculuk için sevdiğiniz şarkılardan albüm oluşturun

Uzun yolculukların olmazsa olmaz o şarkıları yok mu insana binlerce kilometre yol yaptırır. Hele bir de sevdiğiniz şarkılar olursa tadından yenmez doğrusu. Burada unutmamanız gereken ana kural dikkat dağıtmadan dinlemek olmalı. Slow veya arabesk şarkılar uyku getirmeye birebir olduğu için mümkünse daha hareketli insanın içini kıpır kıpır edecek albümleriniz olsun. Uzun yolculukları keyfe dönüştüren önerilerden biri de sevdiklerinizle birlikte hoşça vakit geçirmektir unutmayın.

Yanınızda copilotunuz olmalı

Yola copilotsuz çıkmayın. Her türlü ihtiyacınıza hemen koşabilecek bir yardımcınız mutlaka olmalı. En başta uyanık kalmak adına birlikte sohbetler, espriler yapabileceğiniz copilotunuz sizi her türlü tehlikeye karşı da kollayacaktır. En az sizin kadar ona da büyük işler düştüğünü unutmayın ve yol boyunca onun size küçük ikazlarını dikkate alın.

Verilen molalar hayat kurtarır

Uzun yolculukları keyfe dönüştüren önerilerdeki kısa molalar zamanınızı çalacak gibi gelmesin. Gerekirse gideceğiniz yere doğru biraz daha erken çıkın yola. Ama hızlı gitmeliyim diye sakın acele etmeyin. Gideceğiniz yer uzun ya da kısa nasıl olursa olsun verilen molalar hem daha dikkatli hem de uyanık olmanıza yardım eder.

Rahat kıyafet ve rahat ayakkabılar tercih edin

Ayakkabı seçimi uzun yolculuklar için çok önemli ve tabi en az onun kadar önemli olan kıyafetlerde. Doğru ayakkabı seçtiğiniz zaman ayaklarınız nispeten daha az şişer ve pedalları daha iyi kavrarsınız. Hem kendi rahatınızı hem de yola dikkatinizi daha iyi vermiş olursunuz.

Yola çıkmadan önce alışveriş yapmayı unutmayın

Siz farkında olmadan karnınız bir anda acıkabilir, ya da sürekli sigara içme gibi alışkanlıklarınızı ortadan bir anda ortadan kaldırıverir atıştırmalıklar. Örneğin bir çikolata size mutluluk vermeye yetecektir. Ayrıca yanınıza aldığınız sakız yol boyunca stresinizi azaltmaya yetecektir.

Navigasyon hayat kurtarır

Çok iyi bildiğiniz bir yolda bile sık sık kullanılan navigasyon uzun yolculuklarda size copilotunuz kadar yardımcı olacaktır. Canınız aniden bir şeyler yemek isteyebilir, işte bu gibi durumlarda ya da bilinmeyen yollara girildiğinde navigasyon kullanmak şart olur. Teknolojinin bize sunulan en güzel icatlarından olan bu aleti yanınızdan hiç eksik etmeyin.

Kahve tüketimi önemli

Yanınıza aldığınız atıştırmalıklar arasında mutlaka soğuk kahvelere de yer verin. O anda canınız istemese de uzun yolculuklarda kahve tüketmek kaçınılmaz olur. İşte bu gibi durumlara önceden müdahale etmek her zaman siz ve sevdikleriniz için uzun gibi görünen o yolları keyifli hale getiriverir. Bir de çikolata aromalı olursa keyfinize diyecek yok doğrusu. 🙂

Fotoğraf makinenizi yanınıza alın

Güzel geçen yolculuğunuzu daha da renklendirmek istiyorsanız fotoğraf makinenizi yanınıza almayı sakın unutmayın. Geçtiğiniz yollarda mutlaka hoşunuza gidecek cennet köşeleri çıkacaktır karşınıza. İşte bu gibi durumlarda elinizin altında olan makinenizi hemen çıkarıp anın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Keyif dolu tatiller.