Uzun Uçuşları Kolayca Atlatmanın Yolları

Uzun mesafelere seyahat edeceklerin tercihi daha çok uçmaktan yana oluyor. Arabayla bitmek bilmeyen yollar, sıcaklar, yorgunluk… Gideceğiniz yere vardığınızda da hiçbir şey yapmaya hal kalmıyorsa bu durumu en aza indirmenin yollarını birkaç maddede sıraladık. Uzun uçuşları kolayca atlatmanın yolları bu yazıda!

Koltuk seçimi

Uçakla da olsa gideceğiniz yere daha konforlu gitmeye ne dersiniz? Business class koltukların konforunu bir başka koltuk veremiyorsa koltuk seçiminizi doğru yapmalısınız. Geniş geniş oturma ve düzleşebilen koltuk özellikleri uzun uçuşları kolayca atlatmanın yollarından sadece biri.

Kıyafet seçimi

Yola çıkarken şık şeyler giyinme devri çoktan kapandı. Koltuğunuzu ve kıyafetlerinizi rahat seçtiyseniz yolunuz ne kadar uzun olursa olsun keyifli bir yolculuk sizi bekliyor demektir. Ne kadar önemsizmiş gibi görünse de uzun uçuşları kolayca atlatmanın yollarından biri de rahat kıyafetleri tercih etmekten geçiyor.

Yemek seçimi

Uzun uçuşları kolayca atlatmanın en önemli yollarından biri de uçaktaki yemek seçimi. Uçarken ağır yiyecekler yerine tercihinizi hafif şeylerden yana kullanın. Uçakta jet lag sendromu çokça yaşanan bir durum olduğundan uçuşta verilen yemeklerin çoğu düşük protein ve sebze ağırlıklıdır.

Uçakta eğlenceli zaman geçirme

Özellikle uzun uçuşlarda zamanınızı eğlenceli bir şekilde geçirmek sizin elinizde. Bunun içinde şayet şanslı gününüzdeyseniz TV’de güzel birkaç film yakalayabilirsiniz. TV’den hoşlanmıyorsanız tercihinizi uçuştan önce aldığınız dergilerden veya kitaplardan yana kullanabilirsiniz mesela. Böylece zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Valiz seçimi

Uçakta rahat etmek adına yanınıza aldığınız valizin kullanışlı olmasına dikkat edin. Zamanınızı geçirmek için yanınıza aldığınız şeylerin elinizin altında olması kadar rahat bir şey yoktur. Kısacası pratik valiz seçimi uzun yolculuklarda en ihtiyacımız olan şeylerin başında geliyor diyor ve keyif dolu bir tatil diliyoruz. 🙂