Ülkemizin En Ünlü Dalış Noktaları

Tatilinize daha fazla renk katmaya ne dersiniz? O zaman size müthiş bir önerimiz var. Ülkemizin en harika denizlerinde dalış yapmaya ne dersiniz? Bu fırsata hayır diyemem diyenleri ülkemizin en ünlü dalış noktalarına götürüyoruz. Harika bir su sporu olan dalış ile deniz altı canlılarıyla tanışacak, birlikte yüzme fırsatı yakalamış olacaksınız. Daha fazla tatil diyenlerin keşif listesinde olması gereken bu sporla daha önceden tanışanlar bilir ne kadar keyif verici bir aktivite olduğunu. Daldıktan sonra çıkmak istemeyecek hatta her fırsatta bir daha gitmek isteyeceğiniz büyüleyici rotalar bunlar.

Kalkan

Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı Kalkan, turizmin en can alıcı noktalarından biridir. Burada dalış yapmanın keyfi ayrıdır. Beldenin en iyi dalış noktası ise Sakarya Batığı’dır. İngiliz yük gemisi olan bu batık, 1893 yılından bu yana şu an ki yerindedir. Uzun yıllar dalışa yasaklı olduğundan araştırması yapılamadı. Araştırmalar tamamlandığında ise bölge tamamen dalışa açıldı. Tam bir dalış severseniz Kalkan Sakarya Batığı’na dalmadan geri dönmeyin. Kalkan Otelleri sizi bekliyor.

Marmaris

İçinde 50’den fazla dalış noktası barındıran Marmaris, eğlence dolu tatile davetiye çıkarıyor. Hayatınızın en eğlenceli anlarını yaşayacağınız bu beldede unutamayacağınız anılar biriktireceksiniz. Marmaris Otellerinde konaklayarak Marmaris’in dalış noktalarını bir bir keşfedin!

Çeşme

Deniz altının yüzlerce güzelliğine açılan bir diğer rotamız da Çeşme’den. Ildırı köyünden başlayıp Fener Adası’na uzanan dalış noktası ülkemizin en sevilen yerleri arasında. Metrelerce derinliğe uzanan döküntüler, kayalıklar, mercanlar ve dahasıyla karşılaşacağınız 45 dakikalık bir dalış turu burada sizi bekliyor olacak. Çeşme Otellerinden yerinizi hemen ayırtıp Fener Adası için yola çıkabilirsiniz.

Çanakkale

İstanbul’a olan yakınlığıyla fazlaca talep gören Çanakkale, ülkemizin en ünlü dalış noktasından birine ev sahipliği yapıyor. Dalış tutkunlarının ortak noktası olan Saros Körfezi içindeki batık gemi, dalış severler için harika bir yer. Su altı canlılarıyla birlikte yüzme deneyimi sunan İbrice Limanı, tatilciler tarafından yoğun ilgi görmekte. Buraya gittiğinizde deniz süngerinden renkli mercanlara ve tabi ki çeşitli balık türlerini bir arada görebilirsiniz. Çanakkale Otellerinde konaklayarak buraya ait görülmesi gereken ne kadar yer var ise bir bir keşfe çıkabilirsiniz.

Ayvalık

Ege’nin incisi olarak bildiğimiz Ayvalık, Türkiye’nin en ünlü dalış noktalarından birine sahip. Adeta bir mercan cenneti olan bu rota, keyif dolu tatil vaat ettiği gibi aynı zamanda dört mevsim bereketli su altı faunasına sahip olduğundan dalgıçlar tarafından tercihlerin başında yerini alıyor. Ayvalık Otellerinde kalarak harika bir tatile merhaba diyebilirsiniz.

Tatiliniz boyunca birbirinden güzel anılar biriktirmek için ülkemizin en ünlü dalış noktalarını keşif listenize mutlaka eklemelisiniz. Sizin için derlediğimiz bu liste ile bugüne kadar belki de hiç bilmediğiniz yerlerle tanışma fırsatını yakalamış olacaksınız.