Ucuza Uçak Bileti Almanın Yolları

Uzun ya da kısa her türlü seyahati kolaylaştıran uçak sayesinde gittiğimiz her yerde yorulma derdi son buluyor. Saatlerce süren yolculukları minimum derecede yaşatan uçak seyahatleri hakkında bilmeniz gereken çok şey var aslında. Gideceğimiz tatili düşünerek son dakika alınan uçak bileti bazen çok külfetli olabiliyor. Peki ne yapmak lazım diye soruyorsanız ucuza uçak bileti almanın yollarına kulak verin.

  • Uçak biletinizi hafta içi almayı tercih edin

Hafta içi ya da hafta sonu ne fark eder demeden önce bir kez daha düşünün. Hafta sonu aldığınız her bilet o anlık gözünüze batmasa da iş ödeme kısmına gelince durum biraz zorlaşabiliyor. Bunun için yapmanız gereken tek şey var; o da uçak biletini hafta içinden almak. Özellikle Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri düşük tarifeler uygulanır. Pazartesi ve Cuma günleri bilet almak yerine tercihinizi diğer günlerden yana kullanın. Ucuza uçak bileti almak için bunu prensip haline getirmeniz boşa giden paranızın cebinizde kalmasını sağlar unutmayın.

  • En ucuz uçak bileti için uygun sezonları kaçırmayın

Mesela temmuz ya da ağustos ayında tatile gitme planlarınız var ve uçak bileti almanız gerekiyor. Bu dönemlerde yoğun olan tatil beldeleri hiç şüphesiz ki uçak biletlerinin pahalı olmasını sağlıyor. Bu durumda ne gibi önlemler almak gerekiyor? Temmuz ya da ağustos için alacağınız uçak biletini o sezonda almak yerine mayıs sonu haziran başı gibi alırsanız ucuza bilet almış olursunuz. Şayet düşündüğünüz bir eylül tatili ise ağustos sonu düşen uçak biletleri de sizin için iyi bir alternatif olacaktır. Tatil beldeleri dolacak diye tatili aceleye getirmek yerine önceden planlanmış bir yaz tatili her zaman hayat kurtarır.

  • Son dakika fırsatlarını iyi değerlendirin

Tatil planlarımızda bazen beklenmedik durumlar bizi bekliyor olabilir. Uçak biletini almak için sezon fırsatlarını kaçırmış olabiliriz. Peki bu gibi durumlarda ne yapmalı? Havayolu şirketlerinin sunduğu son dakika fırsatları hemen yardımınıza yetişir. Son dakika derken tatile bir gün kala ya da birkaç saat içinde alınan uçak bileti değil elbette. En azından 14 gün öncesinden alınan bilet sayesinde uygun fiyatlarla uçabileceğinizi unutmayın. Bu 14 günlük süre sizi çok şey kazandıracak unutmayın.

  • Tatil günlerinde veya özel günlerde uçmak gözünüzü korkutmasın

Bu dönemlerde uçak bileti almak çoğumuzun gözünü korkutur. Ama aslında çoğu kişinin bildiği bir yanlıştır bu. Havayolu şirketlerinin sunduğu belli tarifeler eşliğinde bayram dönemlerinde ya da tatil günlerinde uçmaktan kaçınmayın. Hayalini kurduğunuz bir yurtdışı tatili ise gideceğiniz ülkenin tatil günlerini araştırıp o dönemlere göre alınan uçak bileti ile ucuza uçabilirsiniz. Bu durum yurtiçi tatili içinde geçerli elbette. Bunun için yapmanız gereken tek şey tatil günlerini en az 30 gün içinde araştırıp bilet almak için harekete geçmek olmalı. Şayet kendinizi hiç riske atmak istemiyorsanız tatil öncesi ya da tatil sonrası dönemlerde de tatilinizi gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. Bu günlerde alınan her uçak bileti sayesinde paranız cebinizde kalacaktır. 🙂