Türkiye’nin Maldivleri Salda Gölü

Güzel ülkemizin her köşesinden ayrı bir güzellik çıkıyor. İşte bunlardan biri de Türkiye’nin keşfedilmeyi bekleyen yüzü Salda Gölü. Burdur’un saklı cenneti olarak gösterilen Salda Gölü aynı zamanda Türkiye’nin en derin gölü. Gezgincilerine Maldivler etkisini yaşatan bu gölün dört bir yanı müthiş manzaralarla süslü. Türkiye’nin yeni fenomeni olarak gösterilen bu doğaüstü cennette binlerce fotoğraf karesi sizi bekliyor.

Dünya’nın En Temiz Göllerinden

Güzel Burdur’un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü 184 metre derinliğinde. Dünya’nın en temiz gölleri arasında gösterilmesi burayı keşfetmek için bile büyük bir neden aslında. Ülkemiz keşfedilmeyi bekleyen eşsiz güzelliklerle çevrili olduğu için keşfedilecek yerler listenize bir yenisini daha Salda Gölü ile ekleyebilirsiniz.

Beyaz Kumlar

Salda Gölü’nün görülmeye değer bir özelliği de bembeyaz kumları. Burada olduğunuz için kendinizi çok şanslı hissedeceksiniz.

Kamp Kurmadan Gitmeyin

Ülkemiz kamp severler için adeta bir cennet köşesi. İşte bu özelliğiyle de Salda Gölü ziyaretçilerini büyülüyor. Bir yanınızda çam ormanlarının mis gibi havası bir yanınızda Salda Gölü’nün turkuaz suları ve bembeyaz kumları. Hayalini kurmak bile ne kadar zevk veriyor değil mi? Burada olmak için en güzel zamanları yaşadığımızı unutmayarak Salda Gölü’nü gezilecek ve görülecek yerler listenize eklemeli ve en kısa zamanda mutlaka keşfetmelisiniz. Kamp kurmak için ideal ortamları sunan bu göl çevresindeki restoranlarıyla da yeme-içme konusunu çözmüş durumda. Tatil yapmak için yaz aylarını beklemenize gerek kalmadı.

Hafta Sonu Kaçamakları İçin Mükemmel Bir Yer

Hafta sonu nereye gidilir diye düşünmekle zaman harcamanıza gerek yok. Küçük bir hafta sonu kaçamağı yapın, atlayın uçağa ve Isparta üzerinden bir araç kiralayıp doğru Burdur’un saklı güzeli Salda Gölü’ne gidin. Kaç kişiye nasip olur böylesine güzel bir ortamda olmak. Henüz insan kalabalığı yokken çam ormanlarının oksijenini içinize çekin ve şehir stresini oracıkta bırakın. Canınız farklı şeyler yapmak isterse sevdiklerinizle birlikte doğa yürüyüşlerine çıkın, çevresindeki güzellikleri ilk siz keşfedin.

Ülkemizin Sayılı Yerlerinden

Okurken sıradan bir yer gibi görülse de keşfedildikten sonra böylesine bir yerin ülkemiz sınırlarında olduğuna inanmak zor. Henüz burayı bilmeyenler çok şey kaybediyor demek yalan olmaz. Görüldüğü andan sonra kopması zor gelen ancak gitmeden öncede hakkında hiçbir bilgi sahibi olmayanlar buranın kıymetini yakında anlayacaklar. Salda Gölü’ne gittiğinizde fotoğraf makinalarınızı yanınızdan ayırmayın.

Yüzmek İçin Mükemmel Bir Ortam

Türkiye’nin Maldivleri neresidir diye soranlara verilecek en güzel yanıt tabi ki Salda Gölü. Buraya yaz aylarında giderseniz Salda Orman Plajı ve Yeşilova Halk Plajı’nı tercih edebilirsiniz. Yalnız bu plajların bir özelliği var; Orman Plajı’na giderseniz çok fazla açılmamanız gerekiyor. Koyu renkli yerleri yüzmek için riskli alanlar olduğundan önlem almakta yarar var. Haziran ve eylül ayları arasında Salda Gölü’nün yüzme sezonu için açık olduğunu unutmayın.

Salda Gölü ve Burdur’un diğer tüm güzelliklerine şahit olmak istiyorsanız Burdur Otellerinde kalarak kendine hayran bıraktıran tüm rotalarını bir arada görebilirsiniz.