Türkiye’nin Keşfedilmeyi Bekleyen Cennet Yerleri

Sıradan yerlere gitmek bazen canımızı sıkar, farklılıklar ararız. Farklılık derken nedir mesela? Örneğin Türkiye’nin keşfedilmeyi bekleyen cennet yerleri doğru yola çıkmak olabilir. Belki bu yaz sizin de tatil planlarınız bir an da değişir ve bu doğaüstü yerlere çevirirsiniz rotanızı. Şimdi o merak edilen yerlere doğru keşfe çıkıyoruz.

Bezirgan

Antalya’nın tatil cenneti Kaş’ta bir Türkmen köyü olan Bezirgan her ton yeşilin olduğu doğayla iç içe büyülü bir atmosfer. Kaş’ın görülecek yerleri arasındaki Bezirgan keşfedilmeyi bekleyen yerlerle dolu. O manzarasını bir görseniz zaten buradan kolay kolay ayrılamayacağınız kesin. Likya Turlarına katıldığınızda tüm güzellikler sizi bekliyor olacak.

Ortakent

Bodrum’un keşfedilmemiş cenneti Ortakent el değmemiş doğasıyla ünlü. Mandalina bahçeleri arasında masmavi bir deniz ve bozulmamış bir köy hayatına kim hayır diyebilir ki… Ayrıca mavi bayraklı deniz keyfi de yine burada. Taş evlerle süslü, Ortakent’in güzelliğine güzellik katan eski değirmen Türkiye’nin keşfedilmeyi bekleyen cennet yerleri listesindeki Bodrum Ortakent’te sizi çağırıyor.

Şövalye Adası

Türkiye’nin keşfedilmeyi bekleyen cennet yerlerinden biri de Fethiye’deki Şövalye Adası. İsmini Rodos şövalyelerinden aldığı bilinir. Adaya gittiğinizde görecekleriniz sadece masmavi bir deniz değil, eski sarnıçlar, mozaikler ve kaleye dair kalıntıları bugünde görebilirsiniz. Şövalye Adası’na gitmek için Fethiye’den kalkan deniz otobüsleriyle buraya rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Fethiye Otellerinden şimdiden yerinizi ayırtın ve görsel şölen sunan müthiş rotalarda her anınızı ölümsüzleştirin.

Faralya

Türkiye’nin keşfedilmeyi bekleyen cennet yerlerinden biri de tarihi, doğal zenginlikleri ve karaçam ormanları içinde Faralya. Bu cennet köşesi sadece Fethiye kadar uzağınızda. Fethiye’de deniz, güneş, kumsa aradığınız o zaman bırakın yüzmeyi seyrine bile doyamayacağınız Kaputaş Plajı Fethiye tatilinizde size eşlik edecek.

Kurşunlu Şelalesi

Antalya Otellerinin birinde konakladığınızda Kemer, Belek, Side gibi Antalya’nın gezilecek yerlerine doğru yola çıktığınızda bu listeye Kurşunlu Şelalesi’ni eklemeyi unutmayın. Günübirlik olarak gezilesi bir tabiat parkı burası. 18 metre yükseklikten dökülen buz gibi suları 7 tane göleti birbirine bağlıyor. Kısacası Antalya’nın cennet köşelerinden Kurşunlu Şelalesine gittiğinizde mis gibi doğası içinde bir piknik keyfi ve bir sürü fotoğraf karesi sizi bekliyor olacak.

Akyaka

Muğla’nın en vazgeçilmez rotası neresidir diye sorarsanız ilk sırayı Akyaka alır. Muğla Otellerinde konaklayarak antik çağlardan beridir hala yerleşim olduğu bilinen küçük balıkçı köyü Akyaka’yı keşfedebilirsiniz. Sessiz sakin bir tatilin tam karşılığı Akyaka’da huzuru bulacaksınız.

Selimiye

Marmaris’in yeşili ve oksijeni bol rotası Selimiye gözlerden uzak tatil severlerin vazgeçilmezlerinden. Burayı bir de akşam görün, sahilindeki küçük balıkçı lokantalarında tazecik balık keyfini ve mükemmel gün batımını hiçbir şeye değişmeyeceğiniz kesin.