Türkiye’nin Gizli Kalmış Plajları Ve Koyları

Ülkemiz her zaman bilinen yerleri ile karşımıza çıkacak değil ya, biraz da bilinmeyen yerlerini ele alalım istedik. Türkiye’nin gizli kalmış plajları ve koyları keşfedilmek üzere bizi bekliyor. Bu yaz yolunuz buralardan düşer de uğramazsanız çok şeyler kaybedebilirsiniz. Belki karnınız acıktığında gittiniz yerlerde yemek bulamayacaksınız, belki sizi biraz zorlayacak yollar çıkacak karşınıza ama ne olursa olsun kesinlikle görülmeye değer.

Fethiye – Kabak Koyu

Türkiye’nin gizli kalmış plajları ve koylarının ilk durağı Kabak Koyu. Buraya ulaşmak biraz zorlayıcı olsa da yeşille mavinin sonsuz uyumuna kapılıp mükemmel bir tatil yapacağınız Kabak koyu sizi çağırıyor. Birkaç günlüğüne bütün derdi tasayı unutacağınız dönerken ayrılmayı asla istemeyeceğiniz doğal bir güzellik var burada.

Kemer – Phaselis

Phaselis, turizm şehri Antalya’nın antik kenti. Türkiye’nin gizli kalmış plajları ve koylarına yolunuzu çevirdiğinizde Phaselis antik kentini görecekseniz buranın hemen yanı başındaki Antalya’nın cennet köşesi plajında deniz keyfi yapmadan dönmeyin. Tarih, doğa, deniz hepsi bir arada…

Bodrum – Cennet Koyu

Bodrum’un en iyi plajlarını okuduysanız Göktürkbükü plajının ne kadar ünlü olduğunu orada anlatmıştım. Buranın hemen yanı başında da Bodrum’un olmazsa olmaz yerlerinden Cennet Koyu var. Burayı bilen çok fazla kişi yok, zaten bu el değmemiş haliyle daha bir güzel Cennet Koyu. Sadece tekne turlarının uğradığı bu koy, Türkiye’nin gizli kalmış plajları ve koyları arasında.

Kastamonu – Gideros Koyu

Karadeniz’in en görülesi yerlerinden biri karşımızda, tabi ki Kastamonu. Karadeniz turlarında da nereye gitseniz gözün alabildiğine her tonun olduğu yeşile doyacaksınız diyebiliriz. İşte Kastamonu’da bunlardan sadece biri. Kastamonu’nun Cide ilçesinde kalan Türkiye’nin gizli kalmış plajları ve koylarından olan ve kesinlikle görülmesi gereken bir yer Gideros Koyu. Meşe, çam, şimşir, kayın ağaçlarıyla çevrili doğasında yüzmenin keyfi nasılda güzel olur bir düşünün.

Çeşme – Delikli Koy

Çeşme’de tatil yapmanın bir ayrıcalık olduğundan bahsedecek olsak anlatmakla bitiremeyeceğimiz kesin. Türkiye’nin gizli kalmış plajları ve koylarından Delikli Koyu, Çeşme’ye gidip görmeden dönmemeniz gereken mükemmel bir yeri. İzmir’in en bilinen plajlarındaki keyfi burada bulamayacağınızı düşünürseniz gerçekten çok yanılırsınız. Yolu biraz zorlayıcı olsa da Çeşme’ye giden herkesin mutlaka uğramasını ve herkesten uzak masmavi sularında yüzmenizi öneririz.