Türkiye’nin Gizli Cennetleri

Hepimizin tatilden beklentisi birbirinden farklıdır. Kimimiz tercihini lüks otellerden yana kullanırken kimimiz ise farkı yerler keşfetmeyi tercih eder. Türkiye’nin gizli cennetleri yazımızda ülkemizin doğal güzelliklerine yolculuk edeceğiz. Yeşille mavinin iç içe geçtiği koylar, vadiler ve daha fazlasıyla tanışmaya hazırsanız birlikte ülkemizi yeniden keşfe çıkıyoruz.

Muğla, Fethiye, Kabak Koyu

Fethiye sınırları içinde ülkemizin en güzel yürüyüş yollarından biri olan Likya Yolu üzerindeki Kabak Koyu, doğayla iç içe zaman geçirmeyi sevenler için adeta bir cennet köşesi. Öylesine güzel bir manzaraya sahip ki, şelale, mağara, zeytin ağaçları etrafınızı süsleyecek. Yıllar önce koruma altına alınan bölgede kamp alanları ve bungalovlardan başka bir şeyin yapımına izin verilmiyor. Fethiye’nin eşsiz doğası içinde keşfedeceğiniz bu rota, Türkiye’nin gizli cennetlerinde başı çekiyor.

Muğla, Ula, Akbük Koyu

Ülkemizin en görülesi yerlerinden biridir Akbük Koyu. Özel Çevre Koruma Bölgesi’ne dahil edilen bu rota, Gökova Körfezi’nin kuzeyinde konumlu. Berrak sularında yüzerken bir an hiç dönmek bile istemeyeceksiniz.

Muğla, Fethiye, Kelebekler Vadisi

Kelebekler Vadisi adından anlaşılacağı gibi içinde 80’den fazla kelebek türünü barındıran mükemmel eşsiz bir rota. 1995 yılında doğal sit alanı ilan edildikten sonra her türlü yapılaşmaya kapatıldı. Kendinizi Kelebekler Vadisi’ne verdiğinizde turkuaz bir deniz, arkanızda ise doğa harikası yemyeşil bir tabiat sizi kucaklayacak.

Antalya, Kumluca, Adrasan Koyu

Su sporları için harika olanakların olduğu Adrasan, keşif severler için kaçırılmayacak bir koy. Ülkemizin en güneyinde konumlu Adrasan Koyu yeşilin her tonunu cömertçe gözler önüne seriyor. Şayet sakin ve huzur dolu bir tatil arıyorsanız Adrasan tam size göre.