Türkiye’nin En Keyifli Dalış Rotaları

2018 erken rezervasyon fırsatlarını değerlendirmek isteyenlere harika bir önerimiz var. Ülkemizin berrak denizlerinde dalış yapmak isteyenlerin akın ettiği o rotalar bu listede. Deniz altının masalsı görüntülerine tanıklık etmekle kalmayacak geri dönmek bile istemeyeceksiniz. Son yılların en çok talep gören su sporlarından olan bu aktivite ile Türkiye’nin en keyifli dalış rotaları sizi bekliyor.

Sakarya Batığı – Kalkan

Antalya’nın Kaş ilçesinde konumlu Kalkan, Türkiye’nin en keyifli dalış rotalarından birine ev sahipliği yapıyor. Yaz aylarının vazgeçilmezi olan bu rotaya gittiğinizde Sakarya Batığı’na dalmanızı öneririz. 1893 yılında battığı tahmin edilen geminin bulunduğu bölgede araştırma yapmak yasaktı. Daha sonra yasağın kalkmasıyla dalış severler bölgeye akın etmeye başladı. Hem tatil yapayım hem de yeni yerler keşfedeyim diyenler; Kaş otelleri sizi bekliyor.

Ayvalık

Ege tatilcilerinin vazgeçilmez rotası Ayvalık, harika bir dalış deneyimi yaşatıyor. Denizinin berraklığı buraya olan popülerliği arttırıyor. Türkiye’nin Kızıldeniz’i olarak da tanıdığımız Ayvalık, adeta bir mercan cenneti niteliğinde. Ayvalık otellerinde erken rezervasyon fırsatlarını kaçırmayın.

Fener Adası – Çeşme

Deniz altının güzelliklerini yakından keşfedeceğiniz bir diğer rotamız Çeşme’den. Ildırı Köyünden başlayıp Fener Adası’na uzanan dalış serüvenine hazır olun. Metrelerce derinliklerde mercan ve böceklerin renkli dünyasıyla tanışacaksınız. Türkiye’nin en keyifli dalış rotaları arasındaki Fener Adası’ndan bir an olsun çıkmak istemeyeceksiniz. 2018 yazında Çeşme otelleri sizi bekliyor.

Saros Körfezi – Çanakkale

Dalgıçların uğrak destinasyonu Saros Körfezi’nde mükemmel su altı deneyimine hazır mısınız? Popülerliğini hiç kaybetmeyen bu rotada özellikle batık gemi yoğun ilgiyle karşılanmakta. Buradaki turunuza dahil etmeniz bir diğer rota İbrice Limanı olmalı. Bu rota yunuslarla yüzme deneyimi sunuyor.

Marmaris

Türkiye’nin en keyifli dalış rotaları listemizin son durağı Marmaris. İçinde 52 farklı dalış noktası barındıran bu rota, yaz tatilinizi dolu dolu geçireceğiniz harika bir fırsat. Marmaris otellerinden yerinizi ayırtın, su sporlarının en elverişli bölgeleri arasında gösterilen bu rotada unutulmaz bir yaza merhaba deyin.