Türkiye’nin En İyi Plajlarından Kefalos Plajı

Türkiye’nin en iyi plajlarından gösterilen Kefalos Plajı’nda yapacak o kadar seçenek var ki… Şayet yaz bitmeden Çanakkale’nin turizm cenneti Gökçeada’ya giderseniz Kefalos Plajına uğramadan sakın dönmeyin. Buraya gittiğinizde sadece mavi bayraklı denizinin tadını çıkarmayın, spor aktiviteleri konusunda da kendini bir hayli aşmış Gökçeada’da su sporlarına, windsurf ve kitesurf aktivitelerine katılın. Benzersiz bir yaz Türkiye’nin en iyi plajlarından Kefalos Plajında sizi bekliyor.

Su sporları denince adından sıkça bahsettiren Gökçeada her yaz olduğu gibi bu yaz yine çok popüler. Hele uzun uzun kuyruklar olan o aktiviteleri. İşte bu yüzden Kefalos Plajının her anını dolu dolu geçirmelisiniz. Gökçeada tatilinizde konaklama yapacağınız mükemmel oteller yine burada. Öylesine bir deniz ki buradaki kendinizi okyanusta yüzüyormuş gibi hissedebilirsiniz. Durgun bir denize girerken huzuru doruklarda yaşayacağınızdan emin olun. Altın sarısı kumları buraya ayrı bir güzellik katıyor. Ve bir de beyaz evleri ve berrak plajları tabi. Kefalos Plajı da neresiymiş diye düşünüyorsanız çoğunluğun bildiği isimle Aydıncık Plajı olarak bilinir burası. Sert rüzgârının olduğuna şaşırmayın, dünyanın en iyi rüzgâr sörfü adreslerinden de aynı zamanda Kefalos Plajı.

Kefalos Plajındaki tesisler yeme-içme konusunda çok başarılı. Gün içinde farklı yerler aramanıza gerek kalmayacak. Her şey tam istediğiniz gibi elinizin altında. Gökçeada’ya gittiğinizde Gökçeada’nın görülecek yerlerinden Agia Ioannis Manastırı’nı görmeden dönmeyin. Peki buraya nasıl gidilir diye sorarsanız kulağa farklı gelse de Kefalos Plajında yüzerek bile gidebilirsiniz buraya. Bir de Tuz Gölü meşhurdur buranın. Tuz Gölü’ndeki çamurları da birçok hastalığa şifası olarak bilinir.

Kısacası Kefalos Plajı’nı görmeden Tuz Gölü’ne uğramadan Gökçeada tatilinize son vermeyin. Çanakkale Otellerinde konakladığınızda Kefalos Plajının masmavi sularında unutulmaz bir tatil sizi çağırıyor.