Türkiye’nin En İyi Balayı Yerleri

Tatlı telaşlar içinde geçen düğün hazırlıklarından geriye sadece balayı hazırlıkları kaldıysa vizeydi pasaporttu uğraşmak yerine Türkiye’nin güzelliklerinden yararlanmak istiyorsanız Türkiye’nin en iyi balayı yerleri listesi tam size göre demektir. Şimdi o listeyi yakından keşfetme zamanı.

Marmaris

Koylarıyla ünlü Marmaris’in her yıl yerli yabancı ağırladığı en güzel duraklarında şimdi balayı tatili zamanı. Muğla’nın cennet köşesi Marmaris’in koylarını ve plajlarını yakından mutlaka görmelisiniz. Türkiye’nin en iyi balayı yerleri listesindeki Marmaris, Ayın Koyu, Marmaris Boncuk Koyu, Abdi Reis Koyu, Hisarönü, Selimiye ve Turunç Koylarını mutlaka keşfetmelisiniz. Günübirlik turlar yapan teknelerle her gün bir koyda denize girin. Marmaris’in oda kahvaltı, yarım pansiyon, tam pansiyon ya da her şey dahil Marmaris Otelleri mükemmel hizmetleri ve eğlenceleriyle sizinle.

Bodrum

Türkiye’nin en iyi balayı yerlerinden Bodrum bu yaz yine çok popüler. Mavi beyaz evleri ve pembe begonvilleri arasında Bodrum tatilinize aşık olacağınız eşsiz destinasyon burada sizi bekliyor. Tarih kokan yapılar, mükemmel koylar dahil tüm güzellikleri yakından keşfetmelisiniz. Bu tatil sizin en özel tatiliniz ama böylesine bir balayı tatili bir tek size özel olmalı. Yeni yerler keşfetmeyi seven bir çiftseniz Bodrum Kalesi, Zeki Müren Müzesi, Sualtı Arkeoloji Müzesi ve tabi ki Halikarnas Mozolesi Bodrum’da tüm güzelliğiyle sizi çağırıyor.

Çeşme

Yaz aylarının en güzel duraklarından ve Türkiye’nin en iyi balayı yerlerinden olan Çeşme bu yazda balayı çiftlerinin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Birbirinden güzel köyleri, eğlence yerleri, plajları ve tarih dolu güzelliklerle iç içe geçmiş bu destinasyonda unutamayacağınız bir balayı sizi bekliyor. Alaçatı’dan Ilıca’ya, Dalyanköy’den Çeşme merkezine kadar her bütçeye uygun otellerde yanında cabası. Şimdi eşinizle yeni yerler keşfetme zamanı.

Dalaman

Yeşiliyle mavisiyle sınır tanımayan bir ortamda balayı tatili nerede olur diye düşünenlere en güzel cevap tabi ki Dalaman. Buradan günübirlik kalkan teknelerle Dalaman’a ait ne kadar koy, bakir kalmış varsa hepsini bir bir görmelisiniz. Bunların dışında canınız farklı şeyler mi yapmak istedi? O zaman yine doğru adres Dalaman. Çıkın ve pazarlarını, köylerini keşfedin. Daha önce Dalaman tatili yaptıysanız bile Dalaman’ı bir de böyle keşfedin, âşık olacağınızdan eminiz.

Kuşadası

Balayı tercihinizi Kuşadası’ndan yana kullanmak istiyorsanız eşsiz doğasıyla ünlü Kuşadası kesinlikle doğru adres. En güzel Kuşadası Otellerinin bir araya toplandığı bu atmosferde geçirdiğiniz her gün size huzur verecek. Buradaki tatilinize renk katacak Ladies Beach, Meryem Ana, Artemis Tapınağı, St. John’s Bazilikası ve nice güzellikler Kuşadası’nda sizi bekliyor olacak.

Datça

Köyleriyle ünlü Türkiye’nin en iyi balayı yerlerinden Datça samimi insanları ve doğayla baş başa balayı otelleriyle sizinle. Huzur dolu bir adres burası. Tüm koşturmacanın sonunda dingin bir tatile ihtiyacınız varsa rotanızı Datça’ya çevirin. Eski Datça, Knidos Antik Kenti, Ovabükü, Palamutbükü ve Hayıtbükü Datça’da.

Didim

Mavisi ve yeşili bol, balayı tatillerinin en güzel yerlerinden bir durak daha varsa işte orası Didim. Tertemiz denizinde yüzerek tatilinize renk katacak ve iyi ki de buradayım diyeceksiniz. Su sporlarının bol olduğu sayılı yerlerdendir Didim. Günübirlik düzenlenen tekne turlarına binmeden, tarihi ve doğaüstü güzelliklerini gezmeden Didim’deki balayı tatilinizi sonlandırmayın.

Türkiye’nin en iyi balayı yerlerinden arzuladığınız tatille sizi buluşturacak Balayı Otelleri mükemmel seçenekleriyle sizi karşılıyor olacak. Romantik, aşk dolu günlere. 🙂