Türkiye’nin Az Bilinen Birbirinden Güzel Adaları

Gözlerden uzak bir tatil mi? Türkiye’nin az bilinen adalarına doğru yola çıktığınızda huzur dolu, sakin bir tatilin kapılarını aralamış olacaksınız. Yılın en güzel aylarını yaşarken tatil planlarınız için acele etseniz iyi olur. Birbirinden güzel adaların olduğu bu listede Türkiye’nin seyrine doyum olmayan muhteşem destinasyonları sizi bekliyor. Gözünüzün alabildiğince mavi, tarihi dokular ve daha neler neler…

İzmir – Kalem Adası

Türkiye’nin Maldivlerine hiç yolculuk ettiniz mi? O güzelliği aratmayan Türkiye’nin az bilinen adaları arasındaki Kalem Adası İzmir’de bulunuyor. Buraya ulaşmak için tekne turlarına katılabilirsiniz.

Kal
Kalem Adası’ndan Bir Görüntü

Kaş – Kekova Adası

Türkiye’nin tatil cenneti olarak adlandırılan Kaş, masmavi sularıyla çevrili muhteşem Kekova Adası’yla sizlerle. Tarihi geçmişiyle, doğanın sunduğu binbir rengiyle ünlü Kekova şimdi en güzel zamanlarını yaşıyor. Kaş Otellerinde kalarak antik çağdan kalan sular altındaki evlerini ziyaret edebilir, fotoğraf karelerine yansıyan muhteşem anlara şahit olabilirsiniz.

Kocaeli – Kefken Adası

İstanbul’un yanı başındaki Türkiye’nin az bilinen adaları listesini süsleyen Kefken Adası, Roma, Bizans, Helenistik dönemlere ait kalıntılar, Cenevizlilere ait surlar ve kuyularla süslü. Buraya gitmek için tekne turlarına katılabilir, huzur veren gecelerinde keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Isparta – Can Adası

Mustafa Kemal Atatürk’e hediye edilen ama ölümünden sonra Eğirdir Belediyesi’ne bağışlanan Can Adası; özellikle piknikçiler ve kampçılar tarafından çok seviliyor. Isparta’nın yeşil doğasında kaybolacağınız bu eşsiz rotada sakin, gözlerden uzak huzur dolu bir tatil geçireceksiniz.

Bodrum – Orak Adası

Turkuaz sularına karşı koyamayacağınız Orak Adası, yüzme bilmeyenleri bile cezbedecek güzelliğe sahip. Türkiye’nin az bilinen adaları arasındaki Orak Adası’nda tropikal atmosferi hissedecek, caretta carettalarla yüzmenin tadını doyasıya çıkarabileceksiniz. Adaya ulaşım sadece teknelerle oluyor. Burada yapılacak o kadar seçenek var ki bunlardan biri de dalış sporu.

Mersin – Boğsak Adası

Türkiye’nin tarihiyle süslü bir yeri de Boğsak Adası. Roma döneminden kalan evler, tarihi yapılar, mezarlar ve dahasını göreceğiniz tarih dolu bir tatil Boğsak Adası’nda. Doğasında gezerken kendinizi mavi bayraklı plajlarında bulacak ve burada unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayacaksınız.

İzmir – Yassıca Adası

Sıcaklardan yararlanan tatilcilerin şimdilerde işlerine döndüğü bugünlerde Yassıca Adası’nda nispeten bir sakinlik söz konusu. Tatilden vazgeçemeyen İzmir’lilerin hafta sonu tatillerinde uğramadan dönmediği bu ada sakinlik arayanların da vazgeçilmezleri arasında.

Balıkesir – Avşa Adası

İstanbul’a olan yakınlığı ile keyifli bir tatil sunan Avşa Adası’nda konaklamak için Balıkesir Otellerini tercih edebilirsiniz. Marmara’nın en güzel yerlerinden biri olarak bilinir bu ada. İstanbul’dan kalkan deniz otobüsleri ile kısa 3 saate yakın bir zamanda kendinizi bu eşsiz güzelliğin kollarında bulacaksınız. Hafta sonu tatillerini fırsat bilenlerin adresi Avşa Adası tatilcilerine huzur dolu bir tatil sunuyor.

Muğla – Yedi Adalar

Dalış severlerin sıkça gittiği mükemmel atmosferiyle kendine aşık eden Yedi Adalar Muğla’da bulunuyor. Zengin sualtı dünyasıyla tanışacağınız bu adada tekne turlarına katılıp çevresindeki diğer adaları da keşfe çıkmalısınız. Tekne turlarının uğramadan dönmediği bu durak, ülkemizin mükemmel coğrafyalarından sadece bir tanesi.