Türkiye’de Yaşanacak En Güzel Yerler

Araştırmalara bağlı kalıp kriterleri ile düşünerek Türkiye’de yaşanacak en güzel yerleri bir bir sıraladık sizin için. Kiminde gelişmiş yaşam koşulları, kiminde eğitim şartları, kimindeyse en rahat edebileceğiniz şehirlerin hepsi burada. İşte o merak uyandıran liste.

Eskişehir

Yaşanacak yerler göz önüne alındığında okumuşluk oranıyla yakından tanıdığımız Eskişehir’in en çok dikkat çeken tarafı da kültürle iç içe yaşıyor olması. Hafta sonu gidilecek yerlerin başında gelen bu güzel şehir her anlamda çok zengin. Gezilecek yerleri de tabi buranın güzelliğine güzellik katmaya yetiyor. Eskişehir’in en eski yerleşim yeri Odunpazarı ve merkezindeki Porsuk Çayı’nı gezmeden sakın dönmeyin.

İstanbul

İstanbul her ne kadar kalabalık bir şehir olsa da bütün imkanlar bir yerde yani İstanbul’da toplanmış adeta. Ne arasanız hemen elinizin altından çıkıveriyor. İş imkanları desek fazlasıyla mevcut. Bir de gezilecek yerlerini düşündüğümüzde işte orada bir durmak lazım. Türkiye’de eşi benzerine zor rastladığımız yerlerin hepsi yine burada. Son zamanlarda suç oranları biraz artmış olsa da İstanbul’da yaşamak bir ayrıcalık. Türkiye’nin en popüler şehirlerini sorarsanız İstanbul baş sıralarda gelir.

Trabzon

Havası, suyuyla yemyeşil cennet şehir Trabzon Karadeniz’in olmazsa olmaz rotası. Buradaki eğitim seviyesi genellikle orta seviyede. Ama öğretmenlik yapmayı düşünenler için mükemmel bir seçim olacağı kesin. Türkiye’de yaşanacak en güzel yerler listesindeki Trabzon emeklilik için sayılı yerlerden biri. Neden mi? Tarihi ve doğaüstü güzelliklerini şöyle bir düşünün ne demek istediğimi anlarsınız.

Edirne

Tava ciğeriyle ünlü Edirne Türkiye’nin en güzel yerlerinden. Eğitim ve sağlık konuları işin içine girince doğru yerde olduğunuzu unutmayın. Belki emeklilik için ideal bir şehir olmayabilir ama gezilecek yerleri ve İstanbul’a yakınlığı olsun burayı cazip kılıyor. Hafta sonu tatillerinde yapacak bir şeyiniz yoksa Edirne’ye gidip hem tarihi hem de doğal güzelliklerini gezebilirsiniz mesela.

Antalya

İşte turizmin cennet köşesi Antalya. Türkiye’de yaşanacak en iyi yerlerden olan bu güzel şehir her anlamda mükemmel diyebiliriz. Bir kere herkesin arabası olmasına rağmen trafiği o kadar yoğun değil. Ülkemize kattıklarını düşünürsek hem yaz hem kış turizminin vazgeçilmez rotası. Sosyal etkinliklerde cabası. Hafta sonu bile yapılacak çok şey var Antalya’da. Emekli olunca yaşanacak yerlerden biri olarak değerlendirilmeli.

Artvin

Her ton yeşili bir arada görmek istiyorsanız oksijeni bol Artvin’e gitmeyi sakın unutmayın. Türkiye’de yaşanacak en güzel yerlerdendir çünkü Artvin. İşsizlik oranına baktığınızda ne kadar düşük olduğunu göreceksiniz. Üstelik az bir bütçeyle de geçinebilmeniz mümkün.

İzmir

Türkiye’de yaşanacak en güzel yerler listesinde sırada İzmir var. Ekonomisi güçlü bir şehir burası. Eğitim desek o da gayet iyi durumda. Peki İzmir neden bu kadar meşhur bir şehir diye sorarsanız özellikle yaz aylarında canlanan eşsiz yerleri yeter sadece İzmir’e. Bir Alaçatı, bir Çeşme her zaman mı güzel olur. Kısacası yaşanılası müthiş bir rota İzmir.

Isparta

Eğitim ve sağlık konusunda beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacak Isparta kültür bakımından da güçlü bir şehir. Gülüyle meşhurdur Isparta. Ayrıca doğal güzelliklerini düşünürsek de florası çok zengin. Isparta’ya turistik bir gezi yapacaksanız buranın turizmde en gelişmiş yeri Eğirdir’e uğramayı ihmal etmeyin. Dağcılık’tan trekking’e, yamaç paraşütünden kampçılığa hatta rüzgâr sörfüne kadar aktivitelerin hepsi burada toplanmış.

Kırklareli

Yine eğitim seviyesi yüksek bir şehir daha var sırada. Sadece eğitim değil sanat konusunda da kendini fazlasıyla geliştirmiş bir şehir ararsanız Kırklareli Türkiye’de yaşanacak en güzel yerlerden. Son yıllarda özellikle tiyatroya karşı duyarlılığı artmış durumda. Ulaşım desek gayet derli toplu. Burada yaşayanlar için her türlü imkanı fazlasıyla sunuyor. Bir şehirde yaşamı kolaylaştıran her şey burada toplanmış adeta.