Türkiye’de Ucuz Ve Keyifli Tatilin Adresleri

Hem doyasıya tatil yapmak istiyor hem de ucuz olsun istiyorsanız şimdi şöyle bir düşünün, bütün bu istedikleriniz aynı yerde mümkün mü diye? Tabi ki bunları bir arada bulabileceğiniz mükemmel rotalar var Türkiye’de. Belki hiç bilmediğiniz bilseniz de keyfini çıkaramadığınız. Türkiye’de ucuz ve keyifli tatilin adresleri listesine mutlaka bir göz atın.

Eskişehir

Çok eski zamanlarda Eskişehir sıradan bir şehirken şimdilerde Odunpazarı ile ünlü uğrak bir yer oldu. Rengârenk Osmanlı evleri, mimari yapıları, heykelleri ile Türkiye’de ucuz ve keyifli tatilin adreslerinden Eskişehir. Öğrencilerin doya doya yaşam alanının olduğu bu uğrak rotayı siz de hafta sonu tatilinizde görebilirsiniz. Malum öğrenci şehri olduğu için fiyatlarda gayet makul. Eskişehir Otelleri sizi bekliyor.

Gaziantep

Her daim canlı, her daim kebaplarıyla ünlü Antep Türkiye’de ucuz ve keyifli tatilin adreslerinden. Antep-Urfa Turlarına katıldığınızda hem ucuz tatil yapabilir hem de Gaziantep’in gezilecek yerleriyle bu güzel şehrin tadını doya doya çıkarabilirsiniz. Dünya’nın en büyük mozaik müzesi yani Zeugma’da burada. Buraya gittiğinizde Halil Usta’dan veya İmam Çağdaş’tan yemek yemeden Güllüoğlu baklavalarının tadına bakmadan dönerseniz çok şeyler kaçırdınız demektir.

Foça

Ege’nin vazgeçilmezi İzmir’de bir Ege kıyısı olan Foça bu yaz yine çok popüler. Foça’da hem ekonomik tatil yapabilir hem de çevresine doğru açılıp Ayvalık ve Alaçatı gibi diğer tatili güzel rotaları yakından keşfedebilirsiniz. Peki ne yapmalı Foça’da diye merak ediyorsanız buraya gittiğinizde ilk işiniz enfes balık restoranlarından birine oturup keyif yapmak olabilir. Ardından Foça’nın gizli kalmış yerlerine doğru tekne turuna katılabilirsiniz. Ama gözünüz korkmasın, konaklama da dahil Foça’da tatil yapmak gerçekten uygun. İzmir Otellerine göz atmayı unutmayın.

Assos

Türkiye’de ucuz ve keyifli tatilin adreslerinden Assos, Kuzey Ege’nin cennet köşesi. Assos Turlarına katıldığınızda Çanakkale’nin Ayvacık ilçesini de ziyaret edeceksiniz. Assos’taki tarihe geçmişe şöyle bir yolculuk edin ardından rotanızı buranın köylerine ve limanlarına doğru çevirin. Liman ve çevresindeki otellerde konaklayarak dağ yamacındaki Behramkale’yi de görebilirsiniz.

Didim

Berrak bir deniz, uzun kumsallar, tarihi kalıntılar ve eşsiz bir doğa. İşte bütün bunların tam karşılığını veren Didim özellikle yaz turizmi açıldığında dolup taşıyor. Ucuz ve keyifli tatilin vazgeçilmez adresi Didim’de dünyaca ünlü Apollon Tapınağı’nı ve Didim’in en güzel denizine sahip Altınkum’u ziyaret etmeden dönmeyin. Didim Otellerinde konakladığınızda geceleri bir hayli renkli geçen gecelerine doğru açılabilirsiniz.

Sığacık

Organik ürünleriyle ünlü liman kent Sığacık, Türkiye’nin ilk cittaslow yani hayatın yavaş aktığı kenti olarak bilinir. Burayı güzel yapan incecik kumlarıyla berrak deniziyle Teos Plajı Sığacık’ın olmazsa olmazlarından. Buradaki geziniz esnasında yöresel yemeklerinden, balıklarından mutlaka tatmalısınız.

Gökçeada

Türkiye’de ucuz ve keyifli tatilin adreslerinden Gökçeada cennet ülkemizin en büyük adası. Gökçeada’nın gezilecek yerler listesine Kaleköy ve Tepeköy’ü mutlaka eklemelisiniz. Enfes mimari yapılara şahit olacaksınız buralarda. 100 km’lik sahil şeridiyle Yıldızköy Plajı’nı ve rüzgâr sörfüyle ünlü Aydıncık’ta Kefalos Plajı’nı görmeden dönmeyin. Ucuz konaklama seçenekleri ile Çanakkale Otellerini ziyaret edebilirsiniz.

Avşa

Marmara’nın hemen yanı başındaki Avşa Türkiye’de ucuz ve keyifli tatilin olmazsa olmazlarından. İstanbul, Tekirdağ ve Erdek’ten deniz yoluyla hemencik ulaşılabilen Avşa’ya gittiğinizde en güzel manzaralarla çevrili Tavşanlı Koyu, Çınar Koyu ve Yiğitler Koyu’nu ziyaret etmelisiniz. Renkli gecelerine doğru ucuz mu ucuz bir tatil Avşa’da sizi bekliyor.