Türkiye’de Rafting Yapılabilen Yerler

Türkiye’de yapılacak aktivitelerin başında rafting. Karadeniz’in deli akan buz gibi sularında rafting yapmak ne zevkli olur ama. Ülkemiz gezilecek yerleri bakımından çok zengin olduğu gibi eğlencenin de son derece sınırsız yaşanabildiği bir ülke. O zaman gelin rafting yapılabilen yerler nerelermiş yakından bakalım.

Fırtına Deresi – Rize

Fırtına Deresinde rafting yapabilmek için en uygun zaman mayıs ve haziran ayları. Fırtına Deresinin ne kadar önemli bir turizm merkezi olduğunu mutlaka duymuşsunuzdur. İster profesyonel olun ister amatör, rafting yapılabilen yerlerden biri olan Fırtına deresi her gruba hitap ediyor. 23 kilometrelik rafting parkuru var buranın ve neredeyse 1 saatte turu tamamlayabiliyorsunuz. Ayrıca Rize’ye gelmişken Ayder Yaylasının tertemiz doğasında konaklamadan olmaz. Havalar güzelleşmeye başlamışken Karadeniz Turlarına katılmanın şimdi tam zamanı.

Dalaman Çayı – Muğla

Rafting yapılabilen yerlerden biri de Muğla ilinin meşhur Dalaman Çayı. Türkiye’nin en gözde rafting alanlarından biri burası ve tam 12 kilometrelik uzunluğunda. 2 saatte tamamlanabilen tur her gruba hitap ediyor. Mayıstan ağustos ayına kadar rafting heyecanını Dalaman çayında doya doya yaşayabilirsiniz. Yaz gelmeden Muğla Otellerinden yerinizi şimdiden ayırtın ve bu heyecan dolu saatlere sevdiklerinizle ortak olun.

Melen Nehri – Düzce

Düzce’de rafting denince akla hemen Melen Nehri geliyor. Burada rafting yapmak için en uygun zaman bahar ayları yani şimdi. Düzce Otellerinin birinde kaldığınızda rafting yapılabilen yerlerin başında olan Melen nehrinde çılgın saatler yaşamadan olmaz. 16 kilometrelik bir parkuru var ve 2,5 saatte turu tamamlayabiliyorsunuz. Düzce demişken buranın önemli gezilecek yerlerinden Akçakoca ve Samandıra Şelalesini görmeden dönmek olmaz.

Barhal Çayı – Artvin

Rafting yapılabilen yerlerden biri de güzel şehir Artvin’in Barhal Çayı. Özellikle buraya gelmek için mayıs-haziran-temmuz ayları rafting için en uygun aylardır. Toplamda 18 kilometrelik bir parkuru var Barhal çayının. Burası Karadeniz turizminin gelişimi için de çok önemli. Artvin Otellerinde kaldığınızda çevredeki gezilecek yerlerinde tadını çıkarmalısınız. Kiliseler, kaleler, yürüyüş alanları ve eğlence dolu rafting turları sizi bekliyor.

İkizdere Nehri – Rize

Rafting heyecanı İkizdere Nehri’nde bir başka güzel. 25 kilometrelik bir rafting parkuru mayıs ve haziran aylarında sizi çağırıyor. Demin de bahsettiğimiz gibi Ayder Yaylası Rize’nin en çok ziyaret edilen yeri olduğu kadar İkizdere nehri de rafting çılgınlarının vazgeçilmez rotalarından biri. 1,5 saatte tamamlayabileceğiniz bu eğlence dolu saatlere katılmak için geç kalmayın.

Çoruh Nehri – Artvin

Barhal Çayı kadar Artvin’in turizm açısından gelişimi için önemli bir diğer rota Çoruh Nehri. Bitmek tükenmek bilmeyen eğlence ve adrenalin dolu saatlerin yaşandığı, rafting yapılabilen yerlerden biri burası. Toplamda 25 kilometrelik parkuru 1,5 saatte kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Rafting yapmak için profesyonel olmaya gerek yok, Çoruh nehrinde rafting yapmayı bilmeseniz bile hayatınız boyunca unutamayacağınız en eğlenceli saatleri geçireceğinizden eminiz.

Köprüçay – Antalya

Antalya Otellerinde rezervasyonunuzu yaptırmak için deniz-kum-güneş üçlüsünden başka rafting yapmak gibi daha iyi bir sebep yoktur. Rafting yapılabilen yerler denildiği zaman akla gelen yerlerden biri de yaz aylarının vazgeçilmez rotası Antalya. Türkiye’de en tehlikesiz ama bir o kadar da eğlence dolu bir yer Köprüçay. 12 kilometrelik parkurunda unutulmaz saatler yaşayacaksınız. Ayrıca burada her yıl Türkiye Rafting Şampiyonası düzenleniyor, şayet doğru zamanı tutturursanız keyfinize diyecek yok. J Her zaman ki gibi mükemmel bir tatil Antalya’da sizi bekler.

İlk yorum yapan siz olun!