Turizmin Cennetlerinden Dünyanın En Güzel Yerleri

Dünyanın en güzel yerleri olarak gösterilen turistik açıdan en zengin yerler nerelermiş yakından tanıyalım. Birçoğumuz daha ismini bile duymamışken okuduğunda dünyada neler varmış dedirten yerler bunlar. Merak ediyorsanız haydi dünyanın en güzel yerlerini okumaya.

Portekiz – Benagil Deniz Mağarası

Portekiz’de olabilir ama bihaber olduğumuz bir yer olabilir Benagil Deniz Mağarası. Ama o kadar büyüleyici bir konumda yerini almış ki, eminiz ki yakından görme fırsatınız olduğunda şaşkınlıktan kendinizi alamayacaksınız. Mağara, Algarve bölgesinde kıyı şeridinin bir kısmında yer alıyor. Algarve kıyısı bunun gibi daha büyüleyici birçok gizemli mağarayı içinde bulunduruyor. Her ne kadar çok mağara olsa da diğer mağaralar arasında en büyüleyici olanı Benagil Deniz Mağarası. Belki biz adını yeni duyuyoruz ama Avrupalı turistlerin gözde turizm mekânı burası. Deniz mağarası, ülkenin en turistik bölgesi olduğu gibi Dünya’nın en güzel yerlerinden biri. Portekiz Turlarına katıldığınızda burayı yakından görme şansınız olduğunu unutmayın.

Bolivya – Salar De Uyuni Gölü

Bolivya’nın güneybatısında dünyanın en büyük tuz göllerinden sadece birisi Salar De Uyuni Gölü. Tuz kristallerinden oluşan göl Dünya’nın en güzel yerlerinden olmayı fazlasıyla hak ettiği gibi görenleri de adeta büyülüyor. Peru-Bolivya turlarına katıldığınızda bu doğaüstü gölü yakından görebilirsiniz.

Senegal – Pembe Göl (Retba Gölü)

Batı Afrika ülkesi Senegal’in başkenti Dakar’a 35 km uzaklıkta Pembe Göl. Baktığınızda karşınızda sanki çilekli süt misali pembe bir göl göreceksiniz. O kadar ilgi çekici bir yer ki Pembe Göl, her gün yüzlerce turiste ev sahipliği yapıyor. Buranın derin olduğunu düşünüyorsanız şunu söyleyelim göl sadece 3 metre derinliğinde ve en ilginç yanı da insan batmıyor. Senegalliler için büyük veli nimet Pembe Göl. Çünkü gölden çıkardıkları tuzu satarak gelirlerini karşılıyorlar. Yani kısacası Dünyanın en güzel yerlerinden biri listesine girmiş olan Pembe Göl, turizmin olmazsa olmaz yerlerinden.

Yunanistan – Melissani Mağarası

Komşu Yunanistan’ın saklı cenneti Melissani Mağarası aynı zamanda da Dünyanın en güzel yerlerinden. Yunanistan’ın Sami kasabasından 2 km uzaklıkta ve yaklaşık 100 metre ama sadece 30 metresini göl oluşturuyor. Acı göl dense de tatlı ve tuzlu karışımında bir suyu var Melissani Mağarası’nın. Burayı ziyaret edeceğiniz en güzel zamanın kesinlikle güneşli bir olması gerektiğini özellikle belirtmeliyiz. Ziyaret etmek için çok düşünmeden kesinlikle en yakın zaman da Yunanistan Turlarına katılmalısınız.

Alaska – Mendenhall Buz Mağaraları

Alaska’nın başkenti Juneau’ya 21 km uzaklıkta Mendenhall Buz Mağaraları. Mağaranın nasıl oluştuğunu sorarsanız; burası ısınma, kayma ve kopmalar sonucu ortaya çıkmış. Ama öyle bir hale gelmiş ki Dünyanın en güzel yerleri arasında girmeyi başarmış. Dağlarla çevrili bir şehrin ortasında yerini almış. Burayı ziyaret eden turistler buranın atmosferine karşı koyamıyor, ne kadar yasak olsa da buzullardan kızakla kayıp mağaraya giren çılgınların sayısı çok.

Çin – Gökkuşağı Dağları

Çin’in en turistik yeri ve aynı zaman da Dünyanın en güzel yerlerinden Gökkuşağı Dağları. Ülkenin kuzeybatısında Kansu bölgesinde bu tabiat cenneti dağlar. Milyonlarca yıldır biriken minareller sonucunda çıkmış ortaya. Burayı ne kadar anlatsak az en güzeli Çin gezilerine katılıp kendiniz birebir keşfetmelisiniz ama size bir dipnot: Gökkuşağı Dağları yağmur yağdığında renkleri daha da canlı oluyor, adeta bakmaya kıyamazsınız. Fırçayı eline almış bir ressamın en pastel renklerle bir tablo yapmışçasına uzaktan poz veriyor sanki.