Thassos’ta Görmeden Dönmeyin: Niola Lagünü

Yunanistan’ın turkuaz sularında cennetten bir köşe Niola Lagünü’nde yüzmeden, çevresinde keşif yapmadan buradan sakın ayrılmayın. İlk bakıldığında havuzu andıran tertemiz sularıyla ünlü Niola Lagünü Thassos Adası’nın yüzmeye doyum olmayan mükemmel bir atmosferi. Yunanistan’a yolunuz düştüğünde Niola Lagünü’nü görmeden buradaki tatilinizi sonlandırmamanızda fayda var.

Eylül’de tatil yapacaklara dünyanın sayılı güzelliklerinden biri olarak bilinen Niola Lagünü mükemmel bir fikir olacaktır. Bu sayede Eylül’de nereye gidilir sorusuna da en güzel cevap buradan geliyor hiç kuşkusuz. Thassos’un Astris bölgesindeki bu cennet köşesi kayalıklarla çevrili bir yer. Ulaşmakta biraz zorluk çekebilirsiniz. Buraya gitmeden önce valizinizin her an ulaşabileceğiniz bir kenarına kayalıklarda yürüyebileceğiniz bir spor ayakkabı bulundurmayı sakın unutmayın.

Niola Lagünü Hikayesi

Buranın dillere destan bir hikayesi de var elbette. Zeus’un güzeller güzeli kraliçesi Afrodit için var ettiği bir havuz Giola. Burada sadece kraliçe yüzermiş. Diğer hikayelere göre de; Niola Lagünü’nde Zeus’un gözü olduğu söylenir. Kısacası bu denli bir güzellik ancak dünyalar güzeli bir kraliçeye yakışırdı doğrusu.

Niola Lagünü’ne Ne Zaman Gidebilirsiniz?

Yaz aylarının en yoğun zamanlarında burası dolup taşar. Ama buraya gitmek için en uygun zamanlar olan Mayıs, Eylül, Ekim aylarıdır. Lagün ve çevresi nispeten daha sakin olacağından mükemmel bir güzellikle olan manzaraları doyasıya izleyebilirsiniz.

Niola Lagünü’nün sıcacık suları sizi başka yerlere alıp götürecek. Özellikle sakin bir saatte suyuna girmek isterseniz sabah saatlerini tercih edebilirsiniz. Çevrede sizden başka kimsecikler olmayacaktır. Tertemiz sularda yüzme deneyimi yaşayacağınız bir Yunanistan tatili Niola Lagünü’nde sizi bekliyor olacak. Kısacası deniz-kum-güneş tatilinin en muhteşem halini Yunanistan’da bulabilirsiniz. Siz siz olun buraya gittiğinizde Yunanistan’ın gezilecek ve görülecek yerleri için bir liste hazırlayın ve Niola Lagünü’ne tatilinizin geri kalan zamanlarında ziyaret edin.