Tayland’da Romantik Tatilin Unutulmaz Adresleri

Tropikal iklimiyle, turkuaz renkteki deniziyle, egzotik havasıyla bir başka ülke Tayland. Daha önce Tayland Turlarına katıldıysanız burada gezilecek ve görülecek yerler listesinin ne kadar kabarık olduğunu da bilirsiniz. Şimdi her şeyi unutun ve sevdiğinizle beraber Tayland’da romantik tatilin unutulmaz adreslerinde hayaller kurmaya başlayın, bu yaz bambaşka bir tatil deneyimi sizi bekliyor.

Bangkok

Güler yüzlü misafirperver insanların bir araya toplandığı yer Bangkok. Rengârenk yüzen çarşıları, tarih kokan tapınakları, gece hayatının en renkli hali burada yaşanıyor. Bangkok mutfağında yemek yediğinizde daha önce eşi benzerine hiç rastlamadığınız bir yemek kültürüyle karşılaşacağınızı söylemeliyim. Doğuyla batı kültüründen esinlenmiş adeta. Tayland’da romantik tatilin unutulmaz adresleri dediğimizde Chao Praya Nehri kıyısındaki tekne restoranların birinde güzel bir akşam yemeği yemeden olmaz.

Hua Hin

Tayland’da romantik tatilin unutulmaz adreslerinden biri de Hua Hin. Şehre söyle bir uzaktan bakın, iki yanında da o kadar farklı bir yaşam var ki… Bir yanı lüks villaların olduğu diğer yanıysa iskeleler üzerinde kurulu balıkçı köyüne benzeyen evler var. Burada ne yapılır diye düşünmeyin, kilometrelerce uzanan sahilinde uzun yürüyüşler, ata binme ve tenis oynama gibi seçenekler yaygın Hua Hin tatilinde. Akşam olduğunda sahilin tadına doyulmaz manzarasında kumsalın hafif dalgaları eşliğinde romantik bir yemeğe hayır diyemeyeceksiniz.

Phuket

Dünya’nın sayılı hatta en iyi plajı Phuket. Bangkok-Phuket Turlarına katılarak Tayland’da romantik tatilin unutulmaz adreslerinin birinde daha sevdiğinizle birlikte güzel günler geçirebilirsiniz. Daha önceden yazdığım rüya gibi bir tatil Phuket’te sizi bekliyor yazımı okurken daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz burasıyla ilgili. Bembeyaz bir kumsal düşünün, birbirinden güzel kafelerin olduğu, maymunların çevrenizde gezdiği bir atmosferde tatil yapmak nasıl bir duygu olur acaba? Bütün bunlara cevap bulmak için en yakın zamanda rotanızı Phuket’e çevirin.

Koh Samui

Doğal güzellikleriyle adından çokça bahsettiren başka bir şehirde Koh Samui. Burası da en az Phuket kadar masalsı bir rota. Turkuaz renginde parıldayan denizinde inanılmaz bir denizaltı yaşantısı var. Huzuru bulacağınız Koh Samui, Tayland’da romantik tatilin unutulmaz adreslerinden biri. Lüks otelleri, havası, denizi, suyu, yaşam biçimleri kısacası her şeyiyle inanılmaz bir tatil deneyimi tatilbudur.com’un size sunduğu tur seçenekleri ile Koh Samui de sizi bekliyor.