Tayland Turlarının Vazgeçilmez Rotası Koh Phangan

Tayland birbirinden güzel plajlarıyla ün salmış turizm cenneti ülkesi. Bu yaz sırt çantanızı hazırlayın ve rotanızı Tayland’ın en ünlü plajlarından Koh Phangan’a doğru çevirin. Denizin en mavisi, yeşilin en canlısı ve sıcacık tropikal havasıyla Koh Phangan bizimle.

Tayland Turlarının göz alıcı plajlarından olan Koh Phangan’a ulaşmak için bu yazı sabırsızlıkla bekleyeceğinizden eminiz. Birkaç günde olsa kafa dinlemeye ihtiyacınız varsa burası sizin için doğru adres. Sakin tropik plajları, mercan resifleri, tapınakları, şelaleleri ve bütçenize uyacak bungalovları ile bugüne kadar ki en güzel tatil olacağını vaad ediyoruz.

Koh Phangan’da gezilecek yerler

Koh Phangan’a gittiğinizde buranın gezilecek en güzel yerlerinden şelalelerini, tapınaklarını ve adaya dair ne varsa her şeyi mutlaka keşfetmelisiniz. Pho Tapınağı, Phaeng Şelalesi, Phu Khao Noi Tapınağı, Ma Adası, Wang Sai Şelalesi, Çin Tapınağı Than Sadet Şelalesi buranın gezilmesi gereken yerlerinden.

Koh Phangan’da konaklamayı düşünüyorsanız çok güzel bir karar verdiğinizi söyleyelim. Buranın gezilecek yerleri olduğu kadar tropikal plajları da meşhur. Plajlarına ulaşmak için tekneleri kullanmalısınız. Haad Rin plajı buranın en kalabalık yerleşim yeri ve en ünlü Dolunay Partisi’ne de ev sahipliği yapıyor. Ban Tai ve Ban Kai plajlarında da birbirinden güzel eğlence dolu partiler düzenlendiği için daha çok genç kesimi burada görebilirsiniz. Ama bir Thong Nai Pan plajına giderseniz buranın her kesime hitap ettiğini göreceksiniz. Haad Yuan ve Haad Tien buranın en görülesi, en popüler plajlarından. Kısacası Koh Phangan’da tatil yapmak her türlü ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacak türden bir atmosfere sahip.

Koh Phangan’da yapılacak aktiviteler

Burada yapılacak şeyler sadece güzel bir tatil ya da gezilecek yerlerle bitmiyor. Çok sayıda aktivitesi ile gece gündüz her daim eğlence, adrenalin dolu bir dünya var Koh Phangan’da. Su sporları, dalış, yoga, spa, yürüyüş, kano ve çeşitli kursların olduğu bu destinasyonda deniz-kum-güneş üçlüsünden başka eğlence yüklü yaz tatili fırsatını kaçırmayın.

Koh Phangan’da gece hayatı

Koh Phangan’da gece hayatı en renkli haliyle çıkıyor karşımıza. Ayın belirli zamanlarında partiler düzenleniyor burada. Gece kulüpleri, barlar, bira barları, canlı müzikli barlar, tay boksu ve daha sayabileceğim bu ortamlara yakından şahit olmalısınız. Eğer Koh Phangan’da düzenlenen partileri yakından takip ederseniz Tayland’da eğlenceyi de, tatili de sonuna kadar yaşayacaksınız demektir.