Tatil Valizinin Olmazsa Olmazları

Tatilin yazı kışı olmaz! Her mevsim gezmeye elverişli biriyseniz uzak ya da yakın, bayram seyran demeden gittiğiniz her yerde eğlenmenin tadını doya doya çıkarabiliyorsanız, tatilin en sıkıcı gibi görünen tatil valizinin olmazsa olmazlarını da gözünüzde çok büyütmeyin. Tüm o hazırlıkları yaparken tatilin hayalini kurun ve hazırlıklara başlayın. Tabi değişen hava koşullarını göz önüne alarak. Yaklaşan kurban bayramı tatili için planlar yapmaya başladıysanız yazımızı okumadan geçmeyin.

Yanınıza İki Ayrı Mayo ya da Bikini Alın

Biz bayanlar için mayonun önemi fazlasıyla büyük değil mi? Alternatif olarak yanınıza alacağınız 2-3 mayo tatil boyunca işinizi kolaylaştırmaya yetecek. Malum sağlık çok önemli. Islak mayoyla bütün gün sahilde ya da havuz başında oturacağınızı düşünürsek tatil sonrası yaşayacağınız can sıkıcı olaylarla karşılaşmamak için tedbirli olmak gerekli. Tatil valizinin olmazsa olmazları arasında söylenecek bu madde bayan erkek demeden gözden kaçırılmamalı.

Plaj Ürünleri Çok Önemli

Tatil demek otel odasına kapanıp geçirilen zamandan çok sahilde ya da havuz başında güneşlenip suyun tadını çıkarmaktır aslında. Ve bunun için gerekli olan nelerdir peki? Tabi ki alternatif mayolardan sonra gelecek aksesuarlar elbette. Parmak arası terlik, plaj çantası, deniz ayakkabısı, pareo, şort, şapka, güneş gözlükleri, plaj havlusu, güneş kremleri ve tabi ki bronzlaştırıcı. Bütün bunlar tatil valizinin olmazsa olmazları arasında. Valizinizi seçerken bütün bunları göz önünde bulundurarak bir tercih yaparsanız son dakika sürprizleriyle karşılaşmazsınız.

Su Altı Canlılarıyla Yakından Tanışmak İçin Yanınıza Almanız Gerekenler

Tatile renk katan aktivitelerde başı çeken su altı dalışları tatil boyunca bir vazgeçilmezdir. Bunun için gerekli olan paletler, deniz gözlükleri, şnorkel mutlaka yanınızda olmalı. Su altı canlılarıyla tanışırken zamanın nasıl geçtiğini bile anlamayacak hatta bıkmadan usanmadan her gün dalmak isteyeceksiniz.

Geçireceğiniz Her Gün İçin Ayrı Kombinleriniz Olmalı

Tatil valizinin olmazsa olmazları arasındaki en önemli ve hatta en çok yorulacağımız bir madde var sırada. İş hayatının koşturmacasından sıra değişik şeyler giyinmeye gelmiyorsa çıktığınız tatilde elinizde ne var ne yok şimdi keşfetme zamanı. Hem malum yaşadığımız yer dilediğimiz kıyafeti giyinmeye elverişli olmayabilir. Bunun için yapmanız gereken tek bir şey var, gardırobunuzun kışında köşesinde saklı olan her şeyi açığa çıkarmak ve her gün için ayrı ayrı kombinler oluşturmak. Malum tatilde yanmış bir tenin üzerine giyeceğiniz tiril tiril bir elbise ya da pantolonla uyum içinde olabilecek kombinler fazlasıyla önemli. Hakkını vermek lazım. 🙂

Kombinlere Yakışan Ayakkabı ve Aksesuar Tercihleri Yapın

Geçirdiğiniz gün kadar yaptığınız kombinlerin olmazsa olmazları nelerdir? Tabi ki ayakkabılar ve kombinleri süsleyen aksesuarlar. Yanınıza en az bir tane topuklu ayakkabı almayı unutmayın, romantik bir akşam yemeği için bundan daha iyi bir tercih olamaz. Ve tabi ki elbise ayakkabı derken bir de eksiksiz bir kombinin tamamlayıcısı aksesuarları gözden kaçırmamak gerek. Böyle zamanlarda baylar genelde spor giyinmeyi tercih eder ama biz bayanlar için özellikle de özel bir akşamsa beklediğimiz kusursuz bir görüntü sergilemek paha biçilemez kesinlikle. Akşam için pek bir planınız yoksa düz bir ayakkabı veya sandaletlerle uyum içinde olabilirsiniz.

Ve Tabi Ki Saçları Unutmamak Lazım

Tatil valizinin olmazsa olmazları olabilecek son maddeye gelince; valize son dakika koymak aklımıza gelen en önemli şeylerden biri de kesinlikle saç düzleştirici veya maşa. Tatilde kim uğraşır demeyin, her zaman yakınınızda bir kuaför olmayabilir. İşte bu zamanlarda kendi yöntemlerimiz her zaman ilaç gibi gelir ya işte o mesele. Saçınızı yıkayıp bir topuz bile yapsanız hemen o anda saç düzleştirici imdadımıza yetişir. Unutmayın, bu tatil sizin tatiliniz ve belki koca bir sene daha bu tatilin hayalini kuracaksınız. Tatil valizinizde her şeye fazlasıyla ihtiyacınız olacak. O yüzden az ama öz alacağınız her şeyin karşılığını en güzel şekilde alacağınızı unutmayın.