Şubat Ayı Tatil Önerileri

Şubat ayında tatil planları yapanlar için geri sayım başladı. Malum bu güzel ay 14 Şubat Sevgililer gününün habercisi. Ama bundan önce düşünmeniz gereken en önemli konu Türkiye’nin hangi rotasında olmak istediğinizi belirlemek. Karar vermenize yardımcı olacak şubat ayı tatil önerileri bu yazıda!

Kapadokya

Dört mevsim bir rotaya ancak bu kadar yakışır. Eşi benzeri var mıdır bilemeyiz ama ülkemizin en popüler destinasyonlarından biridir Kapadokya. Buraya şubat ayında gitmek isterseniz bembeyaz karların altında peri bacalarının şahane manzaraları sizi bekliyor olacak. Kapadokya turlarına katıldığınızda Ürgüp, Göreme, Avanos’u görecek aynı zamanda şarap mahzenlerinde tadımlar yapıp enfes lezzetleriyle tanışmış olacaksınız.

Uludağ

Türkiye kışa teslim olduysa bu güzel mevsimin tadını Uludağ’da çıkarmak kaçınılmaz olacaktır. Şubat ayı tatil önerileri listemizdeki Uludağ, İstanbul’dan 220 km’lik mesafede. Kayak severlerin yılda en az bir defa uğradığı bu rota şehir karmaşasından uzaklarda keyifli bir kış tatili deneyimi sunuyor. Uludağ’a kadar gitmişken Cumalıkızık ve Tirilye’ye uğrayabilirsiniz. Uludağ otelleri için yerinizi hemen ayırtın.

Abant

Kışa en güzel yakışan bir diğer şubat ayı tatil önerimiz elbette Abant. Mis gibi çam ağaçlarının sarmaladığı Abant gölü, eşsiz manzaralara ev sahipliği yapıyor. İstanbul’a olan yakınlığıyla tercihlerin baş sırasında gelen Abant, huzurlu nefes almak için birebir. Buraya giderken yanınıza fotoğraf makinenizi almanızı öneririz. Abant otelleri sizi bekliyor.

Ilgaz

Konu kış tatili olunca Karadeniz’in kayak merkezi Ilgaz’ı bu listeye eklemeden olmaz. Kastamonu’da konumlu bu rota, ülkemizin en popüler kayak merkezlerinden biri olarak bilinir. Aralık’tan nisan ayına kadar hizmete açık olan Ilgaz kayak merkezi, çam ve köknar ağaçları arasında yer alıyor. Diğer kayak merkezlerinden tek farklı yanı ise gece de kayak yapılabiliyor olması.

Palandöken

Şubat ayı tatil önerileri listemizin son durağı Erzurum’dan. Palandöken kayak merkezi soğuk kış günlerinde kaçırılmayacak harika bir destinasyon. Şehir merkezine 10 dakikalık mesafede olan bu rota yılın 6 ayında karla kaplıdır. Palandöken otellerinde konaklayarak Erzurum’un tadına doyum olmayan cağ kebabını denemenizi öneririz.