Kimine göre yazın bitişi kimine göre ise tatilin yeni başladığına işarettir sonbahar mevsimi. Kalabalığın yerini sessizliğe ve huzura bırakan bu güzel mevsim yaz tatili sevmeyenler için kaçırılmaz bir fırsat. Bu mevsimde de tatil mi yapılır diyenlere inat güney sahillerinin hala sıcacık olduğunu belirterek sonbaharda tatil yapmak için birçok neden yazımızda neler varmış yakından tanıma zamanı.

Otel fiyatlarında ciddi düşüş

Yaz sezonuna kıyasla sonbaharda düşen otel fiyatları birbirinden güzel tatil fırsatları sunuyor. Seçeceğiniz en lüks oda türünde bolca keyifli günlerin tadını çıkarabilirsiniz. Tatilinizi unutulmaz kılacak seçenekler sonbaharda sizinle.

Uygun fiyatlı ulaşım

Yaz sezonunun bitmesiyle beraber uygun fiyatlı ulaşım seçenekleri kendini göstermeye başlar. Sonbaharda otobüs ve uçak fiyatlarının mevsim normallerine dönmeye başlamasıyla biletlerini ayırtmaya başladı bile.

Az insan çokça huzur

Sonbaharda tatil yapmak için birçok neden listemizin en önemli maddelerinden biri de az insanın olduğu yerde çokça huzur olduğudur. İlk okuduğunuzda kilişe gibi gelecek olsa da binlerce kez kanıtlanmış bir durumdan bahsediyoruz. Düşünsenize sadece dalga sesleri ve kuş cıvıltıları… Düşüncesi bile ne kadar güzel değil mi?

Sıcaktan bunalma derdine son!

Sonbaharın yüzünü göstermeye başlamasıyla burçuk burçuk terleme mevsimi artık son bulmuş demektir. Güneşin zararlı ışınlarından kendinizi artık saklamanıza gerek yok. Şezlongunuzu tam ortaya çekin ve bolca güneşlenin. Demin de bahsettiğimiz gibi Akdeniz’in birbirinden güzel beldelerinde yaz devam ediyor. Sonbahar akşamları için valizinize uzun kollu şeyler koymayı ihmal etmeyin.

Kültürel ve tarihi zenginlikler

Yazın en sıcak günlerinde özellikle de otel tatili yapıyorsanız çevredeki güzellikleri gezmek bazen zorlayıcı olabiliyor. Sonbaharın en güzel yanlarından biri de keşfedilmeyi bekleyen o güzellikleri görmenin daha mümkün oluşudur. Her ne kadar kültürel ve tarihi zenginliklere aşina olsak da kendi yerinde görüp tarihini yakından dinlemenin hazzı bir başkadır unutmayın.

Birbirinden güzel fotoğraflara yer verme zamanı

Özellikle bayanları ilgilendirecek bir maddeyle yazımızı sonlandıralım dedik. Sonbaharın en güzel renklerini yakalamak için özel bir çaba harcamanıza gerek yok. Çünkü bu mevsimde çekeceğiniz her fotoğraf karesi bambaşka olacak. Yazın kavurucu sıcağında çektiğimiz fotoğraflarla sonbaharda çektiğiniz kareleri kıyaslayın. Ne demek istediğimizi o zaman daha iyi anlayacaksınız. 🙂