Sonbaharda İstanbul’da Yapılacak En Güzel Aktiviteler

Taşı toprağı cennet olan İstanbul’u gezmeyi birde sonbaharda deneyin. Bu romantik mevsimde her yeri ayrı bir güzellik içinde olan İstanbul’un keyif veren, huzur kokan rotalarıyla tanışma zamanı şimdi. Sonbaharda İstanbul’da yapılacak en güzel aktiviteler listemizden kendinize bir yer seçin ve sevdiğinizle birlikte romantik dakikalara yelken açın.

  • Emirgan Korusu pazar kahvaltıları için iyi bir seçim

Pazar sabahı erkenden kalkın ve kendinizi Emirgan Korusu’nun yemyeşil mis kokulu doğasına bırakın. Güzel bir yürüyüşün ardından pazar kahvaltısı zamanınız gelmiş demektir. Sonbaharda İstanbul’da yapılacak en güzel aktiviteler listenize Emirgan Korusu’nu eklemeyi unutmayın.

  • Sultanahmet Turu olmazsa olmazlardan

İstanbul’da sonbahar kaçırılmaz güzelliklerle dolu. İster hafta içi ister hafta sonu ne zaman isterseniz bir gün özellikle Sultanahmet turu atmalı ve ardından da içinizi ısıtacak sıcacık Vefa bozacısında mola vermelisiniz. Unutmayın, sonbaharda İstanbul’da yapılacak aktivite çok!

  • Arkadaşlarınızla Gülhane Parkı’nda buluşun

İstanbul’da gidilecek yerler deyince akla gelen Gülhane Parkı arkadaşlarla buluşmak için biçilmiş kaftan adeta. İstanbul’u bir de buradan izleyin. O güzelliklerine bir de buradan şahit olun. İzlemeye doyabilirseniz tabi.

  • İstanbul’u izlemek için tekne turlarına katılın

Sonbaharda İstanbul’da neler yapılır” derseniz bu mevsimde yapılabilecek en güzel aktivitelerden biri de tabi ki tekne turları katılmak olacaktır. Masmavi deniziyle, eşsiz güzellikleriyle ünlü İstanbul’da tekne turu atarken yanınızda da sevdikleriniz de varsa tadından geçilmez doğrusu. İstanbul’da tatil yapmak için sebep çok.

  • Çengelköy’de çay simit keyfi yapmadan olmaz

Neresine bakarsanız ayrı bir güzelliği ile karşılaştığımız İstanbul’un gezilecek yerlerinden Çengelköy sahili sonbaharda bir başka güzel olur. Martılar bir yanınızda uça dursun önünüzde sıcacık çayınız ve taptaze simidiniz varsa o anın tadını çıkarmak gibisi olamaz.

  • Yıldız Parkı’nın her tonu sizi çağırıyor

Yeşiliyle, kırmızısıyla, mis gibi toprak kokusuyla ünlü Yıldız Parkı’na gitmek için yağmurlu bir sonbahar gününü tercih edin. Neden mi? Gözünüze güzel gelen her şey o an bambaşka bir güzelliğe bürünecekte ondan.

  • Ada turu için en güzel zaman

Her mevsim dolup taşan Adalar sonbaharda da görülecekler listenizde mutlaka olmalı. Hepsi birbirinden güzel olan Adalar’da gezmek için sabahın erken saatlerini tercih edin. Malum sizin gibi ada meraklısı çok olacaktır. Gözlerden uzak bir hafta sonu tatilinde Adalar turu mükemmel aktiviteler arasında.

  • Caddebostan’ın yazı kışı olmaz

İstanbulluların vazgeçilmezi olan Caddebostan’da yürüyüş yapmak sadece yaz sıcaklarını beklemeyin, sonbaharda da birçok insanın yürüyüş için tercih ettiği bu rota bu mevsimde de mükemmel olur. Mis gibi deniz kokusu yürüyüşünüze eşlik ederken sevdiklerinizle birlikte zamanın nasıl da hızlı geçtiğini anlamayacaksınız bile.

  • İstanbul’un en çok ziyaret edilen müzelerine yolculuk

Hafta sonu plan yaparken kimselere söz vermeyin, bu haftayı kendinize ayırın ve ruhunuzu sanatla doyurun. İstanbul’un olmazsa olmazları bu müzelerde sanat, aktivite, eğlence sizinle olacak.

  • Polonezköy’ün yeşiliyle, doğal güzellikleriyle tanışın

Sonbaharda İstanbul’da yapılacak en güzel aktivitelerden biri de doğasına aşık olacağınız rotalar arasındaki Polonezköy’e gidip kahvaltı yada mangal keyfi yapın. Nefes aldığınızı hissedeceğiniz bu eşsiz rotada sevdiklerinizle birlikte bir sürü aktivite sizi bekliyor. İstanbul Otellerinde kalmak için bundan daha iyi bir fikir olamazdı. 🙂