Sonbaharda Gezilebilecek Yurt Dışı Rotaları

Eylül ayına girdiğimiz şu günlerde havalar henüz soğumaya başlamamışken kendinize bir değişiklik yapmaya ihtiyacınız varsa sonbaharda gezilebilecek yurt dışı rotalarından keşfe başlayabilirsiniz. Yılın en güzel mevsimlerinden sonbaharın can alıcı güzelliklerine doğru gözünüzü açacağınız eşsiz yerler bu listede. Bol bol yürüme deneyimini yaşayacağınız bu rotalarda tatilin en unutulmazını yaşayacağınız kesin. Şayet doğru zamanlara denk gelirseniz konserler, sergiler ve daha fazlası tatil günlerinize eşlik edebilir. Şimdi listemizi inceleme zamanı.

İtalya, Bolonya

İtalya’nın yemekleri ve özel soslarıyla ünlü şehri Bolonya’da yemeklere eşlik eden şaraplar, şaraplara eşlik eden peynirler mi arasınız, yoksa mimarisiyle büyüleyen Bolonya Kulesi mi, Neptün Çeşmesi mi, ya da panoramik şehir turları mı? İtalya Turlarında yakından keşfedeceğiniz Bolonya, sonbaharda bir başka güzel. O bunaltıcı sıcaklarda yavaş yavaş yerini hafif serin bir havaya bırakmaya başlamışken bir Bolonya gezisi yapmak kaçınılmaz oluyor doğrusu.

İskoçya, Edinburgh

Sonbaharda gezilebilecek yurt dışı rotalarından İskoçya’nın başkentliğini yaptığı eşsiz bir rota Edinburgh. Yalnız gezmeyi sevenler için bile mükemmel bir seçim bu şehir. Gezdiğiniz her köşede huzuru, eğlenceyi bulacağınız Edinburgh bir medeniyetler şehri adeta. Şehrin en tepesinde konumlanmış kalesi, kütüphaneleri, müzesini İskoçya Turlarına katıldığınızda göreceksiniz. Rengârenk dükkanlarında alışveriş edebileceğiniz eski şehir merkezini gezi listenize eklemeyi unutmayın. Edinburgh gezisinin en popüler zamanı olan sonbaharda festivaller tatilinize renk katacak.

İtalya, Roma

İtalya tatilinin en görülesi yeri tabi ki Roma. Burada görmeniz, keşfetmeniz gereken çok şey var. Tarihe yolculuk edeceğiniz kale, müze, saray, birçok çeşme ve en önemlisi de Vatikan tatiliniz boyunca size tüm güzellikleriyle eşlik edecek. Ve tabi bu gezilere bir de İtalyan mutfağının eşsiz lezzetleri girerse o tatile doyum olmaz. Burada geçirdiğiniz her gün lezzetli mi lezzetli yemekleriyle karnınızı doyurduktan sonra yürüyerek şehir turu atma zamanınız da gelmiş demektir. Sonbaharla birlikte nispeten serinlemeye başlayan hava koşulları sizi bunaltmayacak.

Hollanda, Amsterdam

Sonbaharda nereye gidilir” diyorsanız yurt dışı turları arasındaki Amsterdam pek çok kişinin vazgeçilmezleri arasında. Tarih, kültür, sanat, eğlence ne ararsanız bu güzel şehirde sizinle olacak. 165’e yakın kanalıyla ünlü Amsterdam özgür ruhlu şehir olarak bilinir. Her mevsim yemyeşil, havasıyla, suyuyla eşsiz bir yer. Amsterdam’a sonbaharda giderseniz yeşilin, kırmızının her tonuyla büyüleyecek bir şehirle karşılaşırsınız. Bunlara eşlik eden konserler, eğlenceler de cabası. Amsterdam Turları sizi çağırıyor.

Japonya, Kyoto

Japonya’nın gönlünde taht kurmuş başkentlerin başkenti Kyoto tam anlamıyla bir harikalar diyarı. Burada göreceğiniz tarihi yapılar, tapınaklar, saraylar, mükemmel bahçeler tatiliniz boyunca göreceklerinizden sadece bazıları. Sonbaharda aşk yaşamak bu olsa gerek. Yeşilin her tonunu burada bir başka seveceksiniz. Ne sıcak ne soğuk olan Kyoto sonbaharda ziyaret edilmek için mükemmel tercihler arasında. Kısacası sonbaharda Japonya Turlarına katıldığınızda doğanın tüm güzellikleri Kyoto’da sizinle olacak.

Çek Cumhuriyeti, Prag

Sonbaharda gezilebilecek yurt dışı rotaları arasından bir de Çek Cumhuriyeti’nin tarihle iç içe girmiş şehri Prag’ı keşfedin. Avrupa’nın en romantik şehri demek yalan olmaz Prag için. Tarihle buluşacağınız kalesi, şatosu, köprüleri, mimarisi ile görsel şölen sunacak size. Havasının kapalı olduğuna aldanmayın, burada her şey o kadar mükemmel ki o kasvetli havasıyla bütünlenmiş etnik yapılar tatiliniz boyunca sizi alıp farklı yerlere götürecek. Sonbaharda Prag bir başka güzel ayrıca. Bunaltmayan havasıyla şehirde dolaşırken sizi mest etmeye yetecek. Çek Cumhuriyeti Turlarıyla buluşmak için en uygun zamanlar şimdi.