Sonbaharda Aşk Başkadır: İstanbul’daki Romantik Yerler

Sonbaharda aşk başkadır, gittiğimiz her yer bize ayrı bir keyif verir. Baktığımız her köşede eski de olsa aşk dolu yaşanmışlıklar gizlidir. Böyle zamanlarda İstanbul’un vazgeçemediğimiz adreslerine yolculuk etmek kaçınılmaz olur. Bu güzel mevsimde aklınızda yapmak istediğiniz planlar varsa daha fazla ertelemeden planlarınızı yoluna koyma vakti şimdi. İstanbul’daki romantik yerler neresi diye merak edenler için mükemmel adresler bu yazıda.

Kız Kulesi

Sonbaharda aşkın başka yaşandığını kanıtlarcasına İstanbul’un gözde mekanı Kız Kulesi’nde romantik bir yemek mükemmel bir fikir olacaktır. İstanbul’un nadide bu mekanı istediğiniz her an emrinize amade. Yerli yabancı demeden turist akınına uğrayan Kız Kulesi İstanbul’un olmazsa olmaz yerlerinden. Sevdiğinizin gözlerine bakarak ona evlenme teklifi etmek için listenize ekleyebilirsiniz Kız Kulesi’ni.

Kız Kulesi

Aşiyan Tepesi

İstanbul yedi tepenin mükemmel adresi Aşiyan Tepesi boğazı çevrelercesine kurulmuş bir mekan. Sonbaharda aşk başkadır diyenlere mükemmel adresler listesindeki Aşiyan Tepesi âşıkların el ele yürüdükleri romantik yürüyüş alanlarıyla çevrili. Aşiyan Tepesi’ne çıktığınızda Tevfik Fikret’in evini gezmeden geri dönmeyin.

Manastır Tepesi

Adaların tadı ayrı yaşanan rotası Kınalıada’ya gittiğinizde sonbaharın tadını doyasıya çıkaracağınız Manastır Tepesi’ne mutlaka uğramalısınız. Adanın en güzel manzarasını göreceğiniz bu tepede sevdiğinizle hoş sohbet etmek için daha iyi bir fikir olamazdı. Şimdilerde denizi yavaş yavaş serinlemeye başlamıştır ama oraya kadar gidip de bir deniz keyfi yapmak mükemmel olacaktır. Diğer adalara göre biraz küçük olan Kınalıada gezinizde gürültüden, stresten uzak huzur dolu koca bir gün sizi bekliyor.

Sedef Adası

Denizin keyfini çıkarmalıyım diyenlerdenseniz hafta sonu tatilinin vazgeçilmez rotası Sedef Adasına gidip sevdiğinizle gün boyu deniz keyfi yapabilir, karnınız acıktığında adanın en güzel restoranlarından olan Elio’ya gidip romantik bir yemek yiyebilir, keyif verici müziklerinden dinleyebilirsiniz.

Romantika

İstanbul’un eskiyi andıran mekanları vardır ya hani Romantika’da o tür mekanların modernize edilmiş hali. Fenerbahçe’nin güzel sahiline renk katan Romantika beyaz sandalyeler, üstü mermerle çevrili beyaz masaları ve yüksek tavanıyla süslü romantizm kokan bir mekan. Fenerbahçe parkı içerisinde çeşit çeşit bitki terleriyle süslenmiş Romantika farklı organizasyonlarla ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Aya Yorgi Tepesi

İstanbul’un tadına doyulmaz manzarası yanında doğayla iç içe bir yerler görmek istiyor ancak bulamıyorsanız bir de Aya Yorgi Tepesi’ne çıkın. İstanbul’un en romantik yerleri listesine girmeyi başarmış bu tepe sevdiğinizle birlikte gitmeniz için mükemmel bir atmosfere sahip. Sonbaharda aşk başkadır diyenlere bunu kanıtlarcasına bir güzellik sunan Aya Yorgi Tepesi’ne gittiğinizde kilisesinde dilek dilemeden sakın dönmeyin.

Aya Yorgi Tepesi

Lacivert Restoran

Boğazın en nezih mekanlarından Lacivert Restoran’a gittiğinizde bir yanınız Anadolu Hisarı’na bakacak bir yanınız Boğaziçi Köprüsü’ne. Bu güzel manzaranın seyrinde romantik bir akşam yemeği sizi bekliyor. Restorana gitmek için saatlerce trafik çekme çilesine çare bulan Lacivert Restoran’a ulaşmak için müşteri teknesine binip denizden buraya ulaşabilirsiniz. Sevdiğinizle gözlerden uzak unutulmaz bir gece Lacivert’te sizi çağırıyor.

Aşşk Kahve

İstanbul’un gözde mekanı Kuruçeşme adı gibi kahvesiyle ünlü Aşşk Kahve’siyle sizinle. Konu aşk olunca sunumlar hemen kendini gösteriveriyor bu tatlı mekanda. Dondurmalar, tatlılar, sandviçlerinde bile aşkı derinden hissedeceksiniz. İster sevgilinizle ister eşiniz dostunuzla… Kısacası kiminle giderseniz gidin Aşşk Kahve’de o ortamı hep bulmanız mümkün.

Çınaraltı Kafe

İstanbul’un nadide rotası Kuzguncuk yine denize nazır bir mekanıyla bizimle. Çınaraltı Kafe sonbaharda aşk başkadır diyenlerin vazgeçilmezleri olmaya devam ediyor. Keyif çayınızı ya da kahvenizi yudumlarken ortamın büyüsüne kapılacak tatlı tatlı edilen sohbetinizin bitmesini hiç istemeyeceksiniz. Sonbaharda aşk başkadır diyenlere mükemmel adresler listemizden kendinize en yakın hissettiğiniz bir rota için bugünden yerinizi ayırtın. Şayet İstanbul dışında oturuyorsanız hafta sonu planlarınızı ayarlayın ve İstanbul Otelleri için yola çıkın. Sevgiyle kalın.