Son Zamanların En Trend Yerlerinden Yunan Adaları

Özellikle son birkaç yıldır yaz aylarının kendini biraz göstermesiyle yeni tatil fikirlerine bir yenisi daha eklendi. Cruise gemilerinden bahsediyorum evet… Gideceğiniz yere en konforlu en güvenli şekilde gitmemizi hatta içinde olan imkânları ile dışarıdaki güzellikleri aratmayacak donanımda tasarlanmışlar adeta. Mesela masmavi berrak denizi, mis gibi havası, bembeyaz evleri olan bir yer hayal edin, aklınıza ilk Yunan Adaları geliyorsa doğru bildiniz, Yunan Adaları Cruise Turları bu yaz sizi çağırıyor.

En güzel adaların bir araya toplandığı cennetten bir köşe Yunanistan, her yaz olduğu gibi bu yazın da en popüler turizm merkezlerinden. Vizesiz olarak da gidebileceğiniz ülkede geçirdiğiniz günlere saatlere doyamayacağınızdan eminim. Zaten bu turların en güzel yanı vize istememesi. Yunan Adalarının gezilecek en güzel yerlerinden Santorini bu turun en favori mekânlarından sadece biri. Santorini de gezme şansı bulursanız buradaki yerleşim yerlerinden Therasia, Pyrgos, Fira, Oia, Emporio, Kamari, Perissa ve Imerovigli’yi mutlaka görmelisiniz. Yunan Adalarının en şirin yeri olarak gösterilen Oia, dar sokaklarında kurulan hediyelik eşya ve aksesuar dükkânları, mağazaları ve beyaz evleriyle karşınıza çıkacak. Bu atmosferin büyüsüne kapılmamak elde değil doğrusu. Oia için Yunanistan’ın en güzel manzaralı yeri olduğunu söyleyebilirim. Bu şirin mi şirin yerde manzaraya karşı yemek yemek ve meşhur hafif tatlı şaraplarından tatmak iyi fikir olacaktır. Güzel bir Santorini ve Oia turundan sonra akıllarda kalacak diğer bir duraksa tabi ki Mykonos. Burayı daha önceden mutlaka duymuşsunuzdur, pek çok ünlü buranın en ünlü restoranlarında, gece kulüplerinde eğlenmeye gider. Gerçekten adı gibi farklı bir ortamı var buranın. Mykonos’un en büyük yerleşim yeri Hora, alışveriş severlerin en çok dikkatini çekeceği bir şehir. Ünlü isimlerin burayı neden bu kadar tercih ettiğine gelince; burası tam bir tatil cenneti aslında. Dünyanın en bilinen plajı Namos’da burada. Aslında özetleyecek olursam, eğlencenin de tatilin de denizin de en güzel yaşandığı yer Yunan Adaları. Sınırsız eğlence, en güzel plajlarda yüzme keyfi, sıcak hava, kum, güneş beklentilerinizin çok çok üstünde.

Yanınıza alacağınız kıyafetlere gelince; ilk olarak çok büyük bir valiz almanıza gerek olmadığını hatırlatayım. Yunanistan’ın güzel ışıklı gecelerini düşünürsek akşam yemeği için yanınıza şık birkaç elbise, ona uygun ayakkabı almanız unutmamanız gereken bir detay. Gündüzleri zaten deniz-kum-güneş keyfi ya da şehir turu yapacağınız için ona uygun rahat ve çok sıkmayan kıyafetleri, spor ayakkabı veya sandaletler tercih edin. Tabi bir yaz mevsiminin olmazsa olmazlarından mayo, havlu, terlik, gözlük, güneş kremleri, plaj çantası valizinde mutlaka olmalı.

Yunan Adaları Cruise turlarına katılmadan önce aklınızda bazı şüpheler olabilir. Gemi ya sallanırsa, ya midem bulanır da tatilim zehir olur diye ön yargılarınız varsa belki söyleyeceklerim az da olsa içinizi rahatlatır. Gemi turlarında en hızlı seviyede giden geminin en ufak bir sallantısını bile hissetmiyorsunuz, yani ne bir mide bulantısı ne de ya batarsa korkusu yaşamanız yersiz olacaktır. Maksimum derecede eğlence ve tatil keyfi gemi turlarında sizi bekliyor. tatilbudur.com’un farklı yurt dışı turlarında buluşmak üzere. 🙂