Şömineli Oteller İle Kış Keyfi

Ateş insanın içini ısıtan bir şey. Ateş bulundu; insanlar ısındı, yemekler pişmeye başladı. Kısacası daha gelişmiş bir hayatın adımları atılmaya başladı böylece. Bizim için öyle bir hal aldı ki adeta keyif için bile kullanır olduk. Nimetlerinden fazlasıyla yararlansak da çıtır çıtır yanan odun ateşinin sesi nasıl da kulağımıza hoş geliyor değil mi? Evet doğru anlıyorsunuz sözü resmen şömine keyfine getirmeye çalışıyoruz. En son ne zaman böyle bir ortamda oldunuz hatırlaması bile zor geliyor değil mi? Şömineli oteller bunu gerçekleştirmenin en güzel yollarından birisi.

Ateş romantizmi çağrıştırıyor. Soğuk kış günlerinde sevdiğinizle şöyle güzel bir şömine keyfi fena mı olur sanki? Düşünsenize şömine başında unutulmaz sohbetler… O zaman size buradan güzel bir teklifimiz var; kapatın TV’yi atlayın arabanıza ve doğru şömine keyfini yaşayacağınız duraklara…

Alaçatı

Alaçatı’ya sadece yazın mı gidilir yani? Kışın da orada yapılacak çok şeyin olduğunu unutmayın. Ayrıca kışın gittiğinizde hem daha ucuz hem de sakinlik arasında kafanızı rahat dinlersiniz. Mesela şömine keyfi yapabileceğiniz Alaçatı Otellerinden güzel bir oda bulun kendinize. Çeşme’nin termal sularında yüzebilir, Alaçatı’nın meşhur cumartesi pazarında da alışveriş yapabilirsiniz.

Şömine karşısında kitap okuma keyfi

 

Şirince

İzmir’e yakın mesafede Şirince. Şömine keyfi yapabileceğiniz İzmir Otellerinden birinde kalarak Şirince Köyü’nü ziyaret etmeyi rotanıza ekleyin. Şömineli oteller vasıtasıyla harika bir konaklama deneyimi yaşadıktan sonra şarap mahzenlerini gezebilir, köylülerin kendi el emeği ürünlerinden de alabilirsiniz. İzmir’de gezilecek yerlerin başında; Efes Antik Kenti, Meryem Ana Evi ve Selçuk yakın mesafede gezilecek yerlerden bazıları.

Kirazlı

Kirazlı Kuşadası’na bağlı yerel lezzetleri ve kahvaltı sofralarıyla öne çıkmış şirin mi şirin bir yer. Kuşadası Otellerinin birinde kalarak yakın mesafede kalan köyü mutlaka görmelisiniz. Burada şömine başında geçireceğiniz birkaç saate değmez mi? Bir hafta sonu gezisi için çok güzel bir öneri bizce. Kuşadası’na gittiğinizde de şehri güzel bir turlamanız tavsiyemizdir.

Ağva

İstanbul’dan fazla uzaklaşmak istemeyenler için de önerimiz var tabi ki. Ağva Otelleri güzel bir seçenek olabilir mesela. Göksu ve Yeşilçay derelerinin Karadeniz’e döküldüğü Ağva, ormanlar arasında kalmış sevimli bir yer. Burada kalacağınız otellerin çoğunda şömine keyfi yapabilirsiniz. Buraya gelmişken hava soğuk demeden mutlaka tekne turu yapmalısınız. Sonra geçin şömine başına alın elinize çayınızı ve saatlerce keyfini çıkarın. Gelin Kayası ziyaret edilebilecek yerler arasında.

Sapanca

Sapanca Otellerinde kaldığınızda sevdiklerinizle beraber güzel bir sohbet eşliğinde şömine keyfi yapabilirsiniz. Sonra Kartepe’ye çıkıp karın keyfini çıkarmak da iyi bir fikir olacak diye düşünüyoruz. Kaldığınız gün içinde Sapanca Gölü etrafında doğa yürüyüşü yapmak seçenekler arasına alınmalı.

Şu sayılı kış günlerinin tadını doyasıya çıkarmak için çok geç olmadan siz de kendinize güzel bir program yapın. Kısa süreli yapacağınız bir şömine keyfi temalı tatil herkese iyi gelir, hele ki fikri bile güzel gelirken 🙂