Sömestr Tatilinde Gidilebilecek Yurtiçi Rotaları

Çocukların dört gözle beklediği sömestr tatiline nihayet sayılı günler kaldı. 19 Ocak’ta başlayacak yarıyıl tatili 5 Şubat’ta sona erecek. Bu 15 günlük tatilde çocuklarınıza moral hediyesi vermeye ne dersiniz? Bol enerji depolayacakları bu günlerde sömestr tatilinde gidilebilecek yurtiçi rotalarını sizin için seçtik. Aylarca ödevler ve sınavlardan bunalan çocuklarınızla birlikte küçük tatil kaçamakları yapacağınız o rotalara şimdi göz atma zamanı.

Bolu-Kartalkaya

Şayet İstanbul’da yaşıyorsanız yaşadığınız yerden uzaklaşmadan keyif dolu kayak tatili yapabilirsiniz. Doğa tutkunları için biçilmiş kaftan olan bu rota sömestr tatilinde gidilebilecek önerilerimiz arasında. Kartalkaya gerek pistleri gerek doğaüstü güzellikleri gerekte her bütçeye uyan otelleri ile tatilcilerin göz bebeği. Kartalkaya tatilinizde yapmadan dönmeyeceğiniz bir şey varsa o da kesinlikle karlar üstünde sucuk ekmek partisi olmalı. Gündüz eğlence dolu kayak turlarınız ardından akşam olduğunda otelinizde yanan şöminenin başında sevdiklerinizle hoş sohbetler Kartalkaya Otellerinde sizi bekliyor. Başta İstanbul olmak üzere, Kocaeli, Ankara, Sakarya ve Bursa gibi şehirler Kartalkaya’ya ulaşımı kolay olan yerler arasında.

Şile-Ağva

Yine yakın duraklardan Şile ve Ağva sömestr tatilinde gidilebilecek yurtiçi rotaları arasında. Ağva’ya kadar gidipte köylerini ziyaret etmezseniz çok şey kaçıracağınızı unutmayın. Sobanın üzerinde pişen yemeklerinden mi bahsetsek yoksa yöresel ürünlerin sofraları süslediği köy kahvaltılarından mı? İstanbul’dan sadece 2-2.30 saatlik mesafede olan bu rotada görmeniz gereken harika yerler var. Size tavsiyemiz Ağva’nın gezilecek yerlerine keşif yapmadan buradaki tatilinizi sonlandırmayın. Sömestr tatilinde birbirinden güzel Ağva Otelleri sizi bekliyor.

Erzurum-Palandöken

Kayak severler için gidilebilecek mükemmel bir duraktır Erzurum Palandöken. Kayak pistleriyle tatilcilerine unutulmaz günler yaşatan Palandöken Otelleri sömestr tatilinde tercih edilebilir. Erzurum’un etkileyici tarihi yerleri de buradaki tatilinize dahil olmalı. Tabi bu tarih kokan şehrin eşsiz lezzetleri de yanında cabası.

Bursa-Uludağ

Sömestr tatilinizde çocuklarınızla birlikte Türkiye’nin kayak cenneti Uludağ’a gitmeye ne dersiniz? Ünlü isimlerin sahne aldığı birbirinden özel Uludağ Otelleri 15 günlük tatiliniz için eşi bulunmaz bir fırsat. Eğlence dolu akşamları, kayak yapmaya doyamayacağınız tesisleri ile Bursa tatili hayallerin ötesinde tatil deneyimi sunuyor. Sadece bu kadar da değil, Bursa’nın kaplıca sularında şifayı bulacak, bu güzel şehrin tarihi ve doğal güzelliklerini de Bursa’nın gezilecek yerleri listesine ekleyebilirsiniz.