Sömestr Tatili İçin Alternatif Rotalar

İster yurt içi tatili ister yurt dışı… Kendinizi iki haftalık tatilin kollarına bırakacağınız rotaları araştırmak için hemen işe başlayın. Çocuklarınızla birlikte çıkacağınız tatilde hem onlar sınav yorgunluğundan uzaklaşsın, hem de siz iş hayatı, ev işleriydi derken akıp geçen zamanın acısını çıkartın. Şimdi sömestr tatili için harekete geçme zamanı.

Disneyland

Çocuklarınızla birlikte eğlence dolu bir dünyada çocuklaşmaya ne dersiniz? O zaman sömestr tatilinizde rotanızı Paris’in renkli dünyası Disneyland’a çevirin. 7’den 77’ye her yaştan kişiye rüya gibi bir tatil deneyimi yaşatan Paris sömestr tatilinde kaçırılmayacak fırsatlarla süslü. Disneyland’ın sihirli dünyasında sizi kapıda karşılayacak Mickey Mouse ile coşacak, roller coaster ile doludizgin eğlenecek, gün boyu yemek yemekten kendinizi alamayacaksınız. Dünya’nın en eğlenceli yerleri arasında gösterilen Disneyland’da adeta masalsı bir gün geçireceksiniz. Avrupa’nın en çok ziyaretçiye ev sahipliği yaptığı bu rotayı görmek için Paris Turlarından yerinizi hemen ayırtın. İçinde parkların, alışveriş merkezlerinin ve otellerin olduğu Disneyland’da yemek yemenin, eğlenmenin tadını bir başka yerde bulamayacaksınız. Alışveriş için Disney Fashion, World of Toys, Disney Store’dan doyasıya alışveriş yapabilir, yemek seçenekleri için The Rainforest Cafe, Planet Hollywood, The Steakhouse’u tercih edebilir, doğasında vakit geçirmek için Disney’s Sequoia Lodge’ye gidebilir, konaklama içinde dilerseniz yılların eskitemediği mimarisiyle gözleri kamaştıran Disney’s Hotel New York’u tercih edebilirsiniz. Kısacası Disneyland’da görmeniz gereken her zevke uygun seçenekler mevcut.

Kapadokya

Kapadokya’nın büyüleyici dünyasıyla tanışmayan neredeyse hiç yoktur. Etkileyici bir şehir deneyimiyle tanışmaya hazırsanız Kapadokya’yı gezmeye Göreme Açık Hava Müzesi’nden başlayın. Şehrin gezilecek yerleri arasındaki Azize Barbara, Tokalı ve Çarıklı Kiliseleri, Elmalı, eşsiz güzelliği ile içinizi saracak Üç Güzeller, tarihiyle sizi alıp başka dünyalara götürecek Sinassos ve tabi ki Kapadokya’nın olmazsa olmaz rotası Uçhisar Kalesi enfes manzaralarıyla ve birbirinden özel gezi duraklarıyla Kapadokya Turları eşliğinde sömestr tatilinizde sizi bekliyor olacak. Kapadokya’yı temsil eden renkli balonlara binmeden, Derinkuyu ve Kaymaklı yeraltı şehirlerini yakından görmeden, Ihlara Vadisi’nin manzarasıyla tanışmadan buradaki turunuzu tamamlamayın. Ayrıca buradaki tatiliniz boyunca yöreye has baharatlar, yemişler ve eşsiz lezzet durakları ile ağzınız tatlanacak.

Balkanlar

Balkanların yemyeşil şehirlerinde doğayla iç içe sömestr tatiline ne dersiniz? Değişik kültürlere ev sahipliği yapan Balkanlar, köyleri, taş evleri ve çok özel gezi durakları ile sizi karşılayacak. Makedonya’nın tarihiyle tanışmak için Eski Üsküp, Mostar Köprüsü ve yüzlerce yıllık tarihiyle gözleri kamaştıran İpek Köprüsü’ne çıkmadan, Balkanlar’ın en ünlü şehirlerinden Kotor ve Budva’yı ziyaret etmeden geri dönmeyin. Balkanlar’ın eşsiz coğrafyasını temsil eden Kotor mükemmel tarihiyle sizi derinden etkileyecek. Budva ise, Karadağ’ın eteklerinde konumlanmış mükemmel bir şehir. Makedonya’yı temsil eden el yapımı çarıklardan alarak sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Ayrıca lezzetli yemeklerin adresi Trebinje’ye giderek ziyafet çekmeyi sakın unutmayın. Bütün bunları dolu dolu yaşayacağınız bir sömestr tatili planlıyorsanız Balkan Turları sizi bekliyor.

2017’ye yeni adım atmışken şöyle uzun bir tatil yapmaya ihtiyacınız varsa mükemmel destinasyonlarla zenginleştirilmiş 2017 Sömestr Turlarımızdan kendinize bir rota belirleyip bugünden yerinizi ayırtabilirsiniz.