Sevgililer Günü İçin Romantik Rotalar

14 Şubat Sevgililer Günü geldi çattı neredeyse. Bu özel günü büyülü bir yerde geçireceğiniz en romantik zaman Sevgililer Günü. Daha önceki Sevgililer Günü yaklaşırken yazımda da belirttiğim gibi bu sene sevdiğinize vereceğiniz en güzel hediye bence sürpriz bir tatil olmalı. O zaman şimdi gelin yakın ya da uzak rotaları incelemeye.

Berlin

Aşk, kültür ve sanat… Hepsi birden nerede yaşanır niye sorarsanız size Berlin derim. Özellikle her yıl şubat ayında gerçekleşen film festivalleri ile 14 Şubat Sevgililer Günü’nde gidilecekler yerler arasında ön sıralarda Berlin Turları. Sevdiğinizle sokaklarında el ele gezip yeni yerler keşfetmeye kim hayır diyebilir ki. Gençlerin buluşma noktası olarak bilinen Alexanderplatz Meydanı’nda güzel bir tur attıktan sonra kulede bulunan restoranında romantik bir akşam yemeği sizi bekliyor.

Bozcaada

Ege’nin esen rüzgarı meşhurdur, ama siz sevdiğinize sarılıp masmavi deniz manzarasında Bozcaada’yı seyretmek istemez misiniz? Bozcaada Otellerinin birinde kalıp bu hayali gerçekleştirmek çok güzel bir fikir olabilir. Üzüm bağları, taş sokakları, kekik kokulu dağları, eski Rum evleri arasında sevdiğinizle başbaşa romantik bir atmosfer sizi bekliyor.

Belgrad

Capcanlı gecelerini görmeden, meşhur Sırp yemekleri ve yerel içkilerini denemeden Belgrad olur mu hiç? Yanınızda el ele verdiğiniz bir sevgiliniz varsa bundan daha ötesi olamaz diye düşünüyorum. Bu özel günde Sevgililer Günü Belgrad Turları tüm güzellikleriyle size kucak açıyor.

Venedik

Ünlü çapkın Casanova’nın şehri Venedik. Her yılın şubat aylarına doğru Venedik Karnavalının da başlamasıyla en güzel ve en renkli günlerini yaşar. En şık kıyafetlerin içinde ve maskelerin altında sevdiğinizin elinden tutun ve en güzel dakikaları beraberce yaşayın. Gecenin sonlarında goldola binin ve ona hediyenizi verin. 14 Şubat sevgililer gününde Venedik Turlarına katılıp kanalları, köprüleri ve sarayları gezdikten sonra San Marco Meydanı’nda molanızı vermeyi unutmayın.

Kıbrıs

Eğlence düşkünü aşıklardansanız size bu 14 Şubat sevgililer gününde en güzel önerim tabi ki Kıbrıs Turları olacak. Gözlerden uzak, sakin, eğlence dolu, en önemlisi aşk dolu günler sizi bekliyor o halde.

Paris

Dünya’nın en romantik şehri neresi diye sorsam cevabınız ne olur? Tabi ki Paris. Sen Nehri üzerinde kurulu bu romantik şehir de başta Eiffel Kulesi olmak üzere çok sayıda gezilecek yerler var. Bu romantik Paris akşamlarında Fransız lezzetlerinden oluşan güzel bir yemek sizi bekliyor olabilir. O zaman ne diyoruz Paris Turları tüm güzelliğiyle sevenlere kucak açıyor.

Roma

Roma’da Paris gibi romantik rotalardan biri. Tarihi, sanatı ve kültürüyle iç içe olan Roma için tam bir aşk şehri desem yeridir. Roma Turlarına katılıp Aşk Çeşmesi’ne giderek dilek dilemeyi unutmayın. Gezilecek o kadar çok yeri var ki, her türlü gittiğinize değecek bir yer Roma.

Bu 14 Şubat sevgililer gününde sevdiğinize çok güzel bir hediye verin, onu ne kadar sevdiğinizi söylemeniz bile dünyanın en güzel hediyelerine bedel olabilir bazen. Söylemeden geçemedim.