Santorini Adası Gezi Rehberi

Yunanistan’ın büyülü tatil cenneti ile tanışmaya hazır mısınız? Mavi ve beyazın hüküm sürdüğü bu cennet göz alıcı plajları, renkli geceleri ve her bütçeye uygun konaklama seçenekleri ile karşımızda. Adeta usta bir ressamın elinden çıkmışçasına bir görüntüsü olsa da Santorini de göreceğiniz her şey tamamıyla gerçek. Santorini Adası gezi rehberi sizinle.

Balayı çiftlerinin sıklıkla tercih ettiği Santorini Adası, Yunanistan’ın en popüler adalarından biridir. Bodrum’dan Kos Adası’na geçip Santorini Adası’na kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Yerli yabancı milyonlarca turistin akın ettiği adayı gemi turları eşliğinde görebilirsiniz. Santorini Adası’nın neden bu kadar popüler olduğuna gelince; içinde kocaman bir tarih barındırmasının yanında doğal güzellikleriyle de ön planda olan mükemmel bir yer.

Santorini’de gezilecek ve görülecek yerler

Santorini’nin en meşhur yerleri şüphesiz ki St. Nicholas Kilisesi ve Oia Köyü. Bu ikili adayı simgeliyor diyebiliriz. Oia Köyü’nün Santorini’ye biraz mesafesi olsa da tatilcilerin görmeden dönmediği rotalar arasındadır. Fira ülkenin başkentidir. Ve köyler genellikle burada toplanmış durumda. Oia Köyü başkente 15 km uzaklıkta. Ve başkentin güneyine 20 km’lik mesafede kalan Aktotiri Köyü’nün müthiş tarihiyle mutlaka yakından tanışmalısınız. İçinde tam tamına 3500 yıllık harabeler barındırıyor.

Santorini plajları

Santorini’nin en sevilen plajlarının başında Kızılkum Plajı geliyor. Bu plaj başkent Fira’da konumlu. Kızılkum’dan sonraki plaj ise kilometrelerce uzunluktaki Karakum Plajı. Bu iki plaj deniz, kum, güneş severlerin tatil listesinde mutlaka olmalı.

Santorini gece hayatı

Renkli gecelerin adresi Fira’da sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebileceğiniz gece kulüpleri, bar ve restoranlar mevcut. Güzel bir günün ardından renkli gecelere doğru hızlı bir giriş yapabilirsiniz.

Santorini’ye ne zaman gidilir?

Dört mevsim tatilin mümkün olduğu Santorini’de her ne kadar ılıman bir iklim hakim olsa da buraya gitmek için en uygun zamanlar mayıs-eylül ayları arası. Yaz aylarında sıcacık güneş içinizi ısıtırken kış aylarında ılıman ve bol yağışlı günler yaşanır.

Yunanistan turları eşliğinde Santorini’nin harika rotaları, plajları ve geceleriyle yakından tanışabilirsiniz. Şehri ziyaret etmeden önce kendinize güzel bir gezi programı yapmayı ihmal etmeyin.