Rüya Gibi Bir Tatil Phuket’te Sizi Bekliyor

Yeşille mavi bir ülkeye bu kadar çok mu yakışır? Siz de bizim gibi düşünüyorsanız o zaman nereden bahsettiğimizi anlamışsınızdır. Tabi ki her türlü güzelliği aynı yerde buluşturan ülke Tayland. Tayland’ın görülmesi gereken rüya bir şehri var; işte orası Phuket.

Sıcak hava, deniz, kum, güneş, sıcak insanlar kısacası her şey Tayland Turlarında. Masmavi denizi, yemyeşil doğası bembeyaz plajları ile her zaman en güzel haliyle çıkıyor karşımıza. Kıyılarında görülecek çok güzel yerleri var, bunlardan biri Phuket. Güneydoğu Asya’nın rüya şehrinde egzotik kültür ve tropik bir bitki örtüsüyle karşılaşacaksınız. İşte burada tam manasıyla deniz-kum-güneş üçlüsünü en doyumsuz haliyle yaşayacaksınız.

Doğal güzellikleriyle adından bahsettiren Phuket doğaüstü bir atmosferde adeta. Buraya gittiğinizde kendinizi cennetteymiş gibi hissetmeniz çok normal, bu büyüye kim kapılmaz ki? Phuket’e gittiğinizde buranın Phi Phi Aalarında denize girmeyi, tarihi yerleşim yeri Old Phuket Town’da gezmeyi ve dahası safarilere katılmayı sakın unutmayın. Bu saydıklarımız şehrin olmazsa olmazları.

Phuket’te görmeden dönme

Phuket’te görülecek yerlerin başında; Wat Chalong Tapınağı, Fil Safarisi, Phi Phi Adaları, Old Phuket Town, Maya Beach geliyor.

  • Belki aramızda bilenlerimiz vardır, Leonardo Di Caprio’nun oynadığı “The Beach” filminin çekildiği yer Phi Phi Adalarındaki Maya Beach. Burası her zaman kalabalık olan bir yer. Kalabalık bir yer de eşsiz güzellikteki denizin keyfini çıkarmayı sevenlerdenseniz o zaman size en uygun adres Phi Phi Adalarındaki Maya Beach olmalı.
  • Phuket’in doğası alabildiğine yeşil. Golf tutkunuz varsa burası sizin en büyük eğlence yeriniz olacaktır. Golf sahalarıyla ünlü bir yer Phuket. Burada yapılacak aktivitelerin en başında fil safarileri geliyor. Phi Phi Adalarındaki fil çiftliklerini mutlaka gidip görmelisiniz. Buranın en önemli yeri Wat Chalong Tapınağı. 29 Budist tapınağından biri burası. Ama o kadar güzel işlenmiş bir mimarisi var ki görenleri büyülemeyi başarıyor.
  • Eğer kendinizi şımartmak istiyorsanız alışveriş için en uygun yer Old Phuket Town’daki eski yerleşim yerlerindeki hediyelik eşyacıları, sıra sıra dizilmiş butikleri görmelisiniz. Burada birbirinden lezzetli restoranlar ve barlar da var ayrıca.

Phuket’te ne yenir?

Tayland mutfağından hoşanmıyorsanız Bangla caddesindeki restoranlar ve barlar damak tadınıza uyacaktır. Fast-food’dan tutunda Çin ve Amerikan mutfağına kadar aradığınız ne varsa burada var. Ama Tayland mutfağına karşı ilginiz varsa o zaman keşfetmeniz gereken yerler; Siam Supper Club ve Ka Jok See olmalı. Denizden ne çıksa yerim diyenlerdenseniz; Phuket’in en gösterişli deniz ürünleri Trisara’da. Şıklığıyla ön planda olan bir yer Trisara. Ama bizim size tavsiyemiz Phuket’in ünlü mavi yengecini mutlaka tatmanız.

Phuket Gece Hayatı

Bir ülkenin gece hayatı her zaman mı hareketli olur demeyin, gerçekten her zaman çok renkli. Gece hayatını seviyorsanız aradığınız en büyük eğlenceyi burada bulacağınızdan eminiz. Hem eğleneyim hem de bir şeyler atıştırayım diyorsanız o zaman Phuket’in Beach Club’larını mutlaka görmelisiniz.