Romanya’nın Turizm Cenneti Braşov

Gece hayatının hızlı yaşandığı cazibe merkezi Romanya da, eğlence hiçbir zaman dur durak bilmez. Alışveriş meraklılarının da en çok tercih ettiği yerlerden Romanya. Ülkenin bir de turizm cennet var ki yaz-kış demeden turist akınına uğruyor. Lafı çok fazla uzatmadan söyleyeyim o zaman; Braşov tüm güzelliği ile karşınızda.

Romanya’nın her mevsim tatil cenneti Braşov. Romanya Turlarına katılmak için uygun zamanı yakaladığınızda kayak yapmadan dönmeyin derim. Çünkü tam bir kayak merkezi burası. Yazınsa yayla merkezi, işte bu yüzden Romanya’nın en çok talep gören gözde tatil şehri Braşov. Şehri gezdiğinizde göreceksiniz gezilecek çok fazla bir yer yok burada ve gezilecek yerler ikiye ayrılmış durumda. Biri Poiana Braşov; yani kayak merkezlerinin ve otellerin bulunduğu yer. Diğeri; Bran Kalesi’nin olduğu yer. Bran Kalesi yani kitaplara, filmlere konu olan Drakula Şatosu burada. Burada eğlence doludizgin yaşanıyor. Şehirdeki festivaller gerçekten görülmeye değer. Oktoberfest Almaya’da olduğu gibi Braşov’da da çok coşkulu yaşanıyor.

Bizim buranın İstiklal Caddesi kadar uzun olmasa da en az onun kadar renkli mi renkli, eğlence dolu, restoranların, kafelerin bulunduğu buna eş değer tek bir caddesi var. Çok büyük bir yer değil burası ama buna rağmen her sene yerli yabancı binlerce turistin ziyaretçi akınına uğruyor Braşov. Gece hayatı sizin nereye giderseniz gidin bir vazgeçilmeziniz ise buranın en gözde mekanlarından Music Club ya da Times Braşov Club’ını görmelisiniz derim.

Biraz da şehrin gezilecek yerlerine bakalım; buranın en önemli merkezlerinden biri; Piata Sfatatului Meydanı. Meydanın tam ortasında Eski Meclis Binası ve binanın tepesinde de Trompetçi Kulesi var. Bu kule çevreden gelebilecek bir tehlike karşısında halkı uyarma amacıyla kullanılıyor. Buraları gezilecek yerleriniz arasında eklemeyi unutmayın. Orijinal hali olmasa da orjinaline en yakın haliyle yıllar önce yapılmış Trompetçi Kulesi.

Kısacası Braşov her yıl hatta her mevsim Romanya’nın turizm cenneti olmaya devam ediyor. Siz de bu güzel ülkenin güzel şehrinde olmak istiyorsanız o zaman kaybetmeden tatilbudur.com’un size özel tur seçeneklerinden yararlanın.