Prag Gezi Rehberi

Orta Avrupa ülkesi Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da unutulmaz bir gezi turuna ne dersiniz? Yemekleriyle midelere bayram ettiren, tarihiyle büyüleyen bu şehir, Avrupa’da tatil yapmak isteyenler için kaçırılmayacak bir öneri. Prag gezi rehberi sizinle.

Prag Gezilecek ve Görülecek Yerler

Prag Kalesi

Bir zamanların yönetim merkezi görevini gören aynı zamanda şehrin en eski yapılarından olan Prag Kalesi, dünyanın en büyük kaleleri arasında.

Eski Şehir Merkezi

Şehrin en hareketli adresidir Eski Şehir Merkezi. Prag’ın tarihi eserlerine ve ihtişamına şahitlik etmek isterseniz bu rota görülecekler listenize dahil olmalı.

Aziz Vitus Katedrali

Yapımı uzun yılları bulan ve sonunda ihtişamlı bir dini yapı olarak hizmete açılan Aziz Vitus Katedrali, şehrin simgesi haline gelmiştir. Bu yapı pek çok kral ve kraliçenin taç giyme merasimine şahitlik etmiştir.

Vaclav Meydanı

Prag’ın tarihi geçmişiyle tanışmak isteyenlerin uğrak durağı Vaclav Meydanı, şehrin en eski yerleşim yerleri arasında gösteriliyor. Çek Cumhuriyeti’nin tarihi Vaclav Meydanı’ndan geçiyor.

Karl Köprüsü

Tarihi geçmişi 1300’lü yıllara dayanan harika bir tarihi yapı bizimle. Prag’da görmeden dönmemekte fayda var diyebileceğimiz yerler arasında Karl Köprüsü.

Prag’da Alışveriş

Prag’da alışveriş edebileceğiniz yerler nerelermiş yakından tanıyalım.

  • Parizska Sokağı: Modanın kalbi Parizska Sokağı’nda atıyor diyebiliriz. Sokak boyunca sıralı binalar buraya ayrı bir hava katıyor.
  • Na Prikope Sokağı: Birbirinden güzel markaların bulunduğu mağazalar arasında dolaşırken kendinizi kaybetmeniz an meselesi.
  • Tiger, Vaclav Meydanı: Süs eşyaları, kırtasiye ve dekorasyona dair harika ürünler… Pek çok şehirde rastlayacağınız Tiger, Prag’da da mevcut. Meydanda dolaşırken rengarenk ürünler çıkacak karşınıza.
  • Karlova Sokağı: Konu hediyelik ürünler olunca Karlova Sokağı’nın renkli dünyasıyla tanışmadan buradan ayrılmayın.
  • Paladium Alışveriş Merkezi: Şehir merkezinden yürüyerek ulaşabileceğiniz AVM’de farklı markalı ürünlere rastlayacaksınız. Ayrıca soğuk bir kış gününde ısınmak isterseniz tam size göre bir adrestesiniz demektir.

Prag’da Ne Yenir?

Farklı mutfak kültürlerini Prag mutfağında da görebilirsiniz. Prag yemekleri et ağırlıklıdır. En popüler lezzetleri krema soslu ve baharatlı biftek yemeği olan svickova’dır. Yemeğe çorbayla başlamayı seven yerli halkın en sevdiği çorba ise Fazolova olarak adlandırılan mercimek çorbasıdır. Gulaş çorbası Macaristan’a özgü bir lezzet ancak burada da oldukça meşhur. Kısacası bol ete ve baharata doymak istiyorsanız Prag mutfağıyla tanışmalısınız.

Svickova yemeği

Romantizmin şehri Prag, harika rotaları, damakları süsleyen lezzetleri ve keyifli alışveriş seçenekleriyle sizinle. Prag turları için sitemizi ziyaret edin.