Pazar Günü Ailecek Yapılabilecek Aktiviteler

Bu hafta sonu tatilinizde bir yerlere gitme planlarınız yoksa ancak dinlenmeye fırsat bulduğumuz pazar günü ailecek yapılabilecek aktiviteleri sizin için sıraladık. Belki birçoğunu zaten uyguluyorsunuzdur ama hala harekete geçmeyenler için mükemmel öneriler bu yazıda bulunuyor.

Birlikte Bisiklete Binin

Bisiklete özel olarak açılan bu yollarda ailecek bisiklet turu yapmak oldukça keyifli olabilir. Sonra bir bakmışsınız ki Pazar günü tatiliniz ne kadar da keyifli bir hal almış. Kendinize ait bisikletiniz yoksa bu bisiklet parklarından bisiklet kiralayabilirsiniz. Pazar günü ailecek yapılabilecek aktiviteler arasındaki bisiklet turları gününüze renk katmak için mükemmel bir seçenek olacaktır.

Kamp Yapmak İçin En Güzel Zaman

Pazar günü ailecek yapılabilecek aktiviteler arasına hep beraber kamp yapmayı mutlaka eklemelisiniz. Çocuklarınız ya da birlikte olduğunuz kişiler henüz bu tecrübeyi yaşamamış olabilir. Oysaki ne kadar zevkli olur o kamplar. Yemyeşil ağaçlar arasında hele ki bir de bir göl kenarındaysanız keyfinize diyecek yok. Kamp yapmak için ihtiyacınız olan kamp rotalarından birini seçip çadır, el feneri. Kamp yapmak için artık hazırsınız.

Birlikte Uçurtma Uçurun

Çocukken dedelerimiz, babalarımız bizlere uçurtma yapardı. Sonra çoluk çocuk büyük küçük herkes kocaman bir alana gider beraberce o uçurtmayı uçururduk. Peki şimdi? En son ne zaman bir uçurtmayı elimize aldık? Belki çok uzun zamanlar oldu. İşte şimdi bir uçurtma edinip birlikte gökyüzüne açılma zamanı. Pazar günü ailecek yapılabilecek aktiviteler listenize bu macerayı eklemelisiniz.

 

Ailecek Çiçekler Ekin

Birlikte çiçekler ekmek için illa bahçeli bir eviniz olması gerekmiyor. Pazar günü ailecek yapılabilecek aktivitelerdeki bu güzel seçenek hem çocuklarınızın el becerisini geliştirmek hem de onların doğayla iç içe olması için ilk adım olabilir. Hafta sonu tatilinizde kıra bayıra çıkın. Yanınızda ihtiyacınız olan sadece birkaç saksı ve ekilecek bitkiler. Hepsi bu kadar. Çocuklarınıza toprakla iç içe ortamlar yaratın.

Yemek Yapmak İçin Onlarla Mutfağınızı Paylaşın

Çocuklarınızla doya doya zaman geçireceğiniz en verimli gün pazarsa birlikte yemek yapma zamanınız gelmiş demektir. Çocuklar anne-babalarıyla geçirdiği her gün çok mutlu olur. Mutfağınız dağılacak diye çocuklarınızdan sakınmayın bu aktiviteyi. Minik elleriyle kim bilir ne mucizeler yaratacaklar.

 

Tercihleri Onlara Bırakın

Pazar günü ailecek yapılabilecek aktivitelerde en önemli madde bu olmalı. Çocuğunuza birlikte farklı şeyler yapmak istiyorsanız tercihleri tamamen ona bırakın. Hayal dünyalarında yapmak istedikleri çok şey olacaktır. Burada yapmanız gereken tek şey istediği şeye tamamen ayak uydurmanız. Eğlence dolu, bol aktiviteli, bol yaratıcı programlar bu hafta sonu sizi bekliyor. Mutlu hafta sonları.