Paris’te Yapılacak Aktiviteler Listesi

Bu yıl rüya gibi bir tatil geçirmek istiyorsunuz hatta sınırları biraz daha genişleterek sevdiğinizle güzel bir teklif eşliğinde en özel anlarınızı paylaşacağınız bir yer arıyorsanız bütün bu beklentilerin karşılığını aşkın şehri Paris’te bulmaya ne dersiniz? Unutulmaz anların başlangıcı olacak Paris’te yapılacak aktiviteler listesi ile sürprizler dolu bir ülke deneyimi sizi kucaklıyor.1Şimdi Paris’te yapılacaklar listesine göz atma zamanı.

Eiffel Kulesi’ne Çıkın

Paris deyince herkesin aklına gelen ilk yer Eiffel Kulesi ülkenin sembolü. Paris Turlarına katılıp Eiffel Kulesine çıkıp resim çektirmeden bir Paris gezisi düşünemeyenlerdenseniz Paris’te yapılacaklar listenize mutlaka ekleyin Eiffel Kulesini. Her katına çıktığınızda Paris’in eşsiz manzarasına daha da tepeden bakacaksınız. Yalnız buranın en büyük sorunu normal olarak bir sürü turistin aynı anda buraya akın etmesi. O zaman yapmanız gereken iki şey var; ya erken saatlerde ziyaret edin ya da Eiffel Kulesi hızlı geçiş bileti alıp hiç bekleme yapmadan direk çıkın. Bu iki seçenekte büyük kolaylık olacaktır.

Louvre Müzesi’ne Gidin

Louvre Müzesi Paris’te yapılacaklar listesinde olmazsa olmaz duraklardan. 61 bin metrekarelik müzede bir sürü resim ve heykel sergileniyor. Burasıyla ilgili merak ettiğiniz şeyler varsa hemen belirtelim; Mona Lisa tablosundan, Antik Mısır objelerine, Yunan ve İslam eserlerinden daha birçok Avrupa sanat tarihinin en güzel eserlerini göreceksiniz Louvre Müzesi‘nde. Akın akın gelen turistler hayranlıkla ayrılıyor müzeden. Uzun uzun sıralar beklemek istemiyorsanız biletinizi önceden almanızı öneririz.

Notre Dame Katedrali’ni Görün

Victor Hugo’nun esere adını verdiği Notre Dame’ın Kamburu romanına adını verdiği Notre Dame Katedrali Paris’in en önemli simgelerinden. Paris’te yapılacaklar listesindeki bu katedralde, heykelleri, vitray camları, madalyonları ve kuleleri göreceksiniz. Ayrıca bir dipnot: ünlü Fransız gotik mimarisini görmeden turunuzu tamamlamayın.

Muhteşem Notre Dame Katedrali eseri

Disneyland’a Gidin

Çocuğunuzla beraber katıldığınız turda en canlı alıcı durağa geldi sıra. Çocuklarınızın asla ayrılmak bile istemeyeceği sınırsız eğlencesiyle ünlü Disneyland, Paris’te yapılacaklar listenizde mutlaka olmalı. Dünyanın en popüler eğlence dünyası burada. Buraya gittiğinizde sadece çocuğunuz güzel vakit geçirmeyecek, Disneyland her yaştaki insana hitap eden eğlenceleriyle ünlü. Kısacası bu kadar eğlenceden sonra dönmek zor olsa da Disneyland’ın eğlence dünyasına kesinlikle siz de katılmalısınız.

Disneyland Paris

Le Jardin du Luxembourg Bahçeleri Sizi Bekliyor

Paris’te yapılacaklar listesine şehrin en gözde parkıyla gezmeye devam edin. Doğayla baş başa bir yer göreceksiniz Le Jardin du Luxembourg’da. Paris manzarası temalı yürüyüş yollarında dolaşmak, huzur dolu saatler geçirmek isteyenlerin uğrak yeri bu park. Paris’te bağımsız bir tatil istiyorsanız uçak bileti fiyatlarına şimdiden bakın.

Le Jardin du Luxembourg Bahçeleri

Sein Nehrinde Tekne Turuna Katılın

Paris’in yine simgesi olmuş bir durak daha Sein Nehri. Paris’te akşam olunca ışıl ışıl yanan ışıklarında şehir manzarasıyla Sein Nehrinde tekne turuna doyamayacaksınız. Paris’te yapılacaklar listesinde son olarak yapmanız gereken Sein Nehrinde tekne turuna katılmak olmalı. Sevdiğinizle romantik bir akşam yemeği planlarınızı burada gerçekleştirebilirsiniz.

Sein Nehri’nde tekne turlarına katılabilirsiniz