Ordu’nun Saklı Cenneti Ulugöl Gezi Rehberi

Ordu’nun huzur kokan büyülü atmosferi Ulugöl’e daha önce hiç gitmediyseniz en yakın zamanda rotanızı mutlaka buraya çevirmelisiniz. Yeşilin her tonuna ve maviye doyacağınız Ulugöl gezi rehberi ile gözlerden uzak, keyifli bir tatile yelken açın.

Ulugöl ilçe merkezine 17 kilometrelik bir mesafede konumlu. Şehrin en büyük gölü burası. Ulugöl’e gittiğinizde gürgen ve meşe ağaçlarıyla çevrili ormanlık alanlar karşılar sizi. Burada geçireceğiniz bir gün içinde piknik yapabilir, kamp kurabilir, doğa yürüyüşlerine çıkabilirsiniz. Şimdi Ulugöl’de olmanın tam zamanı. Şayet temmuz ayı sıcaklarında bu saklı cennette bulunursanız Ulugöl Şenlikleri’ni kaçırmayın.

Ordu gezilecek ve görülecek yerleriyle çok ünlü bir şehir. Yaylaları, şelaleleri, yemyeşil dağları, ormanları her mevsim ayrı güzellikler sunuyor. Kartpostal misali bir rota demek yalan olmaz Ulugöl için. Denizden 1200 metre yükseklikte olan Ulugöl, 16 metre derinliğinde. 2009’da Ulugöl Tabiat Parkı olarak nitelendirdi bu cennet rota. İçinde büyüklü küçüklü 3 tane gölet var. Göletlerin etrafı farklı ağaç türleriyle çevrili. Sazan ve abant balığı türlerinin olduğu göletlerde farklı hayvan türlerine rastlarsanız şaşırmayın. Her an her şey çıkabilir karşınıza. O yüzden fotoğraf makinalarınızı yanınızdan bir an olsun eksik etmeyin.

Gözlerden uzaklarda huzur dolu tatil severlerin uğrak rotası Ulugöl’de günübirlik bir şehir turu yapabilir, eşsiz doğasında doyasıya vakit geçirebilirsiniz. Son dönemlerde yerli yabancı turistlerin ilgi odağı haline geldiği bu cennet köşesine kolaylıkla ulaşabilir, Ordu’nun diğer güzelliklerini yakından keşfedebilirsiniz.

Ulugöl yeme-içme

Ulugöl’e gidenler bu büyülü atmosferde piknik yapmadan geri dönmez. Tabiat parkı içinde piknik masaları, çardak hatta musluk bile var. Şayet piknik yapmak yerine tercihinizi hazır yiyeceklerden yana kullanacaksanız göl kenarındaki büfeyi tercih edebilirsiniz.

Ulugöl’e ulaşım

Şehir merkezinden 65 kilometrelik mesafede olan Ulugöl Tabiat Parkı, Gölköy Köyü’nden 15 kilometre ötede. Buraya kendi imkanlarınızla gidecekseniz Ordu ve Gölköy ilçesin arasında yapılan dolmuşları kullanabilir, daha sonra Ulugöl’e kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Aracınızla gidecekseniz de; Ordu merkezine geldikten sonra Ulubey karayolu üzerinden yolu takip edin, tabelalar sizi Gölköy köyüne götürecektir. Aynı istikamette yola devam ettiğinizde Ulugöl’ün mükemmel doğası hemen karşılar sizi.

Karadeniz’in yeşiliyle ünlü rotası Ulugöl’de konaklama için tercihinizi kamp kurmaktan yana kullanabilir ya da daha çok turistik bir gezi düşünüyorsanız Ordu Otellerini tercih edebilir, hafta sonu tatilinizi en güzel şekilde değerlendirebilirsiniz.