Ocak Ayı Tatil Önerileri

Ocak ayının gelmesiyle birlikte kış soğukları tam anlamıyla kendini hissettiriyor demektir. Ülkemizde kış ayı doludizgin yaşanırken pek çok tatilci farklı destinasyonlara doğru yola koyulur. Ocak ayı tatil önerileri listemizde termalleri, sıcak yurtdışı rotaları, tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü birbirinden güzel adresleri listeledik. Tatilim geldi diyorsanız listemizi inceleyip kendinize bir destinasyon belirleyerek yola çıkın.

Termal oteller

Ülkemizin en popüler termal otelleri Kızılcahamam, Balıkesir, Afyon, Pamukkale, Bursa, Bolu, Gönen ve Yalova’da sizi bekliyor. Tarihi geçmişiyle ünlü bu rotaların çevresindeki güzellikleri keşfetmeden geri dönmeyin. Pek çok hastalığın şifa kaynağı termaller, mide, bağırsak, eklem romatizma ağrıları, sedef hastalıkları ve daha birçok rahatsızlıklar üzerinde iyileştirici özellikler taşımaktadır. Termaller ocak ayında gidilebilecek en güzel alternatifler arasında.

Kültür turları

Yılın her ayı popüler olan kültür turları ile ülkemizin harika rotalarını yakından keşfedin. 7’den 77’ye herkesin ilgisini çeken bu turlarda enfes lezzetler, tarih, doğa tur programınıza dahil olacak. Balonlarıyla ünlü Kapadokya, yaylaları ve yeşilin her tonuyla ünlü Karadeniz ocak ayında ziyaret edilecek en güzel yerler arasında. Şayet ocak ayı sonunda Karadeniz’e giderseniz 27-28 Ocak’ta düzenlenecek Ayder Yaylası 10. Kardan Adam Festivali’ni kaçırmayın.

Yurt dışı turları

Bu ayda yurt dışına çıkma planlarınız varsa birbirinden güzel keşif noktaları sizi bekliyor demektir. Bosna Hersek, Bulgaristan, Ukrayna, Makedonya ocak ayı tatil önerilerimiz arasında. Sıcak yaz günlerini özleyenler tercihini Maldivler, Dubai ve Tayland’dan yana kullanırken, farklı kültür medeniyetleriyle tanışmak isteyenler ise tercihini Balkanlar, İtalya, Fas, Arjantin, Meksika, Avustralya, Kamboçya, Hindistan, İsveç, Malezya, Singapur, Filipinler ve Mısır’dan yana kullanıyor. Kayak severler ise Bulgaristan’ın kayak merkezi Bansko’dan vazgeçemiyor.

Kayak otelleri

Kayak otelleri kış tatili severler için mükemmel destinasyonlarla süslü. Kayak otelleri kış tatili severler için mükemmel destinasyonlarla süslü. Lapa lapa yağan karın altında kayak yapmanın keyfini çıkaracağınız rotalardan kendinize bir yer seçin ve keyif dolu günler geçirmek için planlar yapmaya başlayın. Ocak ayı tatil önerilerimizde rotanızı Uludağ, Kartepe, Kartalkaya, Erciyes, Palandöken, Ilgaz bölgelerine çevirebilir, bembeyaz karların üzerinde saatlerce kayma coşkusunu yaşayabilirsiniz. Kayak otellerinin çoğunda bulacağınız her seviyeye uygun pistler, buz pateni, snowboard keyfi, kızak gibi seçenekler ile eğlence dolu günlere merhaba deyin. Ayrıca Kayak Otelleri eşliğinde düzenlenen parti ve animasyonlar tatiliniz boyunca keyfinize keyif katacak.

Yakın bölge otelleri

Yaşadığınız yerden çok uzaklaşmak istemiyorsanız hafta sonu tatilinizi küçük kaçamaklarla keyfe dönüştürebilirsiniz. İstanbul ve çevresindeki güzellikleri yakın bölge otelleri ile keşfedebilir, ailenizle birlikte harika bir hafta sonu tatili geçirebilirsiniz. Yeni haftaya daha zinde bir şekilde başlayabilirsiniz bu sayede. Kendinizi doğanın kollarına bırakacağınız küçük kaçamaklar için yakın bölge otelleri sayfamızı ziyaret edin.