Mykonos Gezilecek Yerler Listeniz Hazır!

Gündüz masmavi deniz, gece eğlence dolu çılgın partiler… Böyle bir yerde olmak için geri sayım yapmaya başladıysanız rotanızı doğru Yunanistan’ın eşsiz güzeli Mykonos’a çevirin. Mykonos gezilecek yerler listeniz hazır!

Yapmanız gereken ilk iş Mykonos’a uçak bileti almak olmalı. Ardından küçük bir bavul hazırlığı ve doğru Mykonos’a doğru yola koyulma vakti. Bu tabi ki bir hayal değil, hafta sonu tatilinde bile bunun hayalini gerçekleştirebilirsiniz. Yanınıza birkaç tane uzun kıyafet almayı ihmal etmeyin. Malum gündüzleri her ne kadar sıcak olsa da akşamları özellikle gün batımından sonra hafif bir serinti olabilir. Bembeyaz evlere çıkan o sokaklar şimdi ne de cıvıl cıvıldır. Dar sokaklarında satılan hediyeliklere bakmadan sevimli restoranlarına uğramadan Mykonos tatilinizi sakın sonlandırmayın, keşke de bunu da yapsaydım diyeceğiniz hiçbir şey kalmamalı bu cennet adada.

Şimdi Mykonos gezilecek yerler listesini inceleme zamanı

  • Mykonos’ta muhteşem bir gün batımına şahit olmak istiyorsanız gideceğiniz adres kesinlikle Chora olmalı. Yel değirmenleriyle süslü püslü bir yer burası. Mykonos gezilecek yerler listenize Chora’yı eklemeyi unutmayın.
  • Artemis ve Apollo’nun doğduğu yer olarak bilinen Delos Adası yine bu listeye dahil edilmeli.
  • Panagia Paraportiani Kilisesi yani beş kilisenin birleştiği muhteşem bir destinasyon. Mykonos gezinizde Panagia Paraportiani’yi ziyaret etmelisiniz. Delos’a gitmek için Mykonos’tan kalkan tekneleri kullanabilirsiniz.
  • Mykonos’ta yapılacak aktiviteler nedir diye merak edenlere; rüzgâr sörfü cenneti Fetelia ve Kalafatis Plajları bu konuda kesinlikle çok başarılı. Meraklılarına duyurulur. 🙂
  • Konu Mykonos’un plajları olunca özellikle buraları bir bir not etmeniz gerekebilir. Özellikle başı çeken Paradise Beach o kadar uğrak bir durak ki Mykonos gezilecek yerler listenize eklemeden olmaz. Sonra ki duraksa kesinlikle Mykonos merkezine 10 km mesafedeki Elia Beach olmalı. Deniz, güneş, kum buralarda bir başka güzel doğrusu.
  • Mykonos deyince buranın sembolü olarak bilinen sevimli pelikanları her yerde görebilirsiniz. Onlarla aynı ortamları paylaşmanın deneyimini mutlaka yaşamalısınız.
  • Konakladığınız yer ne kadar uzaklıkta olursa olsun huzur kokan Ornos Beach’te yüzmeden geri dönmeyin. Bütün gün bol dinlenmeli bir deniz keyfi burada sizi bekliyor olacak.
  • Sanmayın ki Mykonos sadece bunlardan ibaret. Köy hayatından vazgeçemeyenlerin tercihi Ano Mera köyü öylesine güzel bir yer ki, keşfedilmek üzere sizi çağırıyor. Antik köy olarak bilinen Ano Mera’da bembeyaz evler ve tadına doyum olmayan Ege gelenekleri sizi bekliyor.
  • Mykonos gezilecek yerler listesinin son durağıysa Halk Müzesi ve belediye binası. Adanın karakteristik yapılarına burada şahit olacaksınız.

Bunca güzellikler içindeki Mykonos’u siz hala ziyaret etmediyseniz bu yaz planlarınızı hemen erteleyin ve rotanızı doğru Yunanistan Turlarının vazgeçilmez rotası Mykonos’a çevirin. Buraya dair geride anlatacak çook şeyiniz olacağı kesin.