Mutlaka Tatmanız Gereken Türk Mutfağından Seçmeler

Her şeyiyle fazlaca isminden bahsettiren güzel ülkemizin adını söylerken bile ağzımızı sulandıran Türk mutfağının farklı tatlarını kendi yerinde yemediyseniz çok şey kaçırmış olabilirsiniz. Kahvaltısından çorbasına, sebze yemeklerinden et yemeklerine ve hatta tatlılarına kadar ünlü cennetten köşe bir ülkede yaşıyoruz, o halde nimetlerinden yararlanmakta bize düşüyor. Madem öyle o zaman mutlaka tatmanız gereken Türk mutfağı hangi güzel yemeklerden oluşuyormuş onları tanıyalım.

Birbirinden Lezzetli Türk Yemekleri

Kuzu Tandır

Malatya’nın en meşhur yemeği Kuzu Tandır. 1-1.5 metre derinliğindeki fırında lokum gibi pişen ete denir. İstanbul’da da yenebilecek çok yer olsa da kendi memleketindeki lezzeti vermeyeceği kesin. Olur da günün birinde merak edip yolunuz düşerse buranın kuzu tandır konusunda en iddialı yerini soruşturduktan sonra mutlaka tadına bakın. Kuzu tandır Türk mutfağının olmazsa olmaz lezzetlerinden olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Kağıt Kebabı

Türk mutfağı için önemli bir lezzet daha Antakya’dan. Tadına doyum olmayan lezzetiyle kalplerde taht kurmuş bir lezzet diyebiliriz. Yağsız kuzu kıyması, soğan, domates, biber ve özel baharatların birbirleriyle harmanlanmasından çıkan Türk mutfağının olmazsa olmaz yemeği kağıt kebabı. Antakya Otellerinde yerinizi ayırtın ve mutlaka bu tadı memleketinde keşfedin.

İçli Köfte

Güzel şehir Gaziantep’in simgesi haline gelmiş lezzeti içli köfte. Ana yemeklerin yanına, içki sofrasına, aperatif olarak tercih edilen Türk mutfağının en meşhur lezzetlerinden. Dışı ayrı içi ayrı bir şölen olan içli köftenin memleketinde şehir turuyla birlikte Gaziantep Otelleri sizi bekliyor.

Tarhana Çorbası

Soğuk kış günlerinde masaların olmazsa olmazlarından Tarhana Çorbası sıcak iklimiyle ünlü tatil cenneti Antalya’nın meşhur yemeklerinden. Tarhananın direk güneş altında kurutulmasıyla olduğunu bilirsiniz. Antalya Otellerinde konakladığınızda bu lezzeti bir de kendi memleketinden tatmalısınız.

Patlıcan Kebabı

Türk mutfağının tadına doyulmayan bir yiyenin tekrar yemesini sağlayan Türk mutfağının diğer bir lezzeti patlıcan kebabı. Patlıcanla beraber köftenin şişe dizilmesiyle ortaya çıkan bu muhteşem lezzet yine Malatya’dan.

Çağ Kebabı

Kışın kayak severlerin en çok uğradığı Erzurum’un meşhur yemeği çağ kebabı. Türk mutfağının yine olmazsa olmazlarından. Yağsız ve kemiksiz kuzu etinin sütte bir gün dinlendirilip özel baharatlarla harmanlanmasıyla çıkan lezzetli bir yemek çağ kebabı. Kendi yerinde tatmak için en yakın Erzurum Otellerinden rezervasyonunuzu yaptırın.

İskender

Güzel şehir Bursa’nın meşhur yemeği tereyağlı İskender. Türk mutfağı için kesinlikle sofralardan eksik olamayacak bir lezzet bu. Tadına bakmak istediğiniz her an İstanbul’dan bir buçuk saatlik bir yolculuk sonrası Bursa Otellerinden rezervasyonu yaptırıp direk İskender yemeğe.

Yaprak Sarması

Ege-Akdeniz Turlarına katılmak için daha iyi bir sebep olamaz diye düşünenlerdenseniz Türk mutfağının olmazsa olmaz lezzeti yaprak sarmasını denemek için daha iyi bir sebep olamazdı. En güzel asma yapraklarının pirinç ve baharatlarla buluşmasıyla çıkan meşhur bir lezzet bu. Bu harika Türk mutfağı lezzetini yerinde yemek isterseniz hafta sonu minik bir gastronomik tur yapabilirsiniz.