Mükemmel Bir Kış Tatili Geçirmek İçin Altın Kurallar

Kışın en soğuk günlerini yaşadığımız şu günlerde hazır sömestr tatiline de girmişken lapa lapa yağan karların altında kış tatilinizin hayalini kurmaya başlayabilirsiniz. Her ne kadar izlemesi güzel olsa da şehir hayatının çekilmez zorluklarından birkaç günlüğüne uzaklaşabilirsiniz. Kar yağarken içimizi alan o mutluluğu kışın en güzel rotalarında geçirmek gibisi yoktur. Karlarla kaplı dağlarda trekking yapıp, saatlerce kayabileceğimiz o rotalarda akşam olduğunda sıcacık yanan şöminenin başına geçip sevdiğinizle birlikte romantik anlar yaşamanın düşüncesi bile ne kadar huzur verici değil mi? O halde mükemmel bir kış tatili geçirmek için altın kurallar listemize kulak verin.

Ne Tür Tatil İstediğinize Karar Verin

Kimine kar tatili sadece kayak yapmaktan ibaret, kimine göre sadece el ele tutuşup yeni yerler keşfetmek, kimisi içinde sadece karın yağışını izlemek… Peki siz ne tür bir tatil istiyorsunuz? Uludağ, Kartalkaya, Palandöken, Erciyes gibi bölgelerde hayalini kurduğunuz her türlü imkanı bir arada bulabilirsiniz. Yeter ki nerede ve nasıl bir tatil geçirmek istediğinize önceden karar verin.

İndirim Fırsatlarından Yararlanın

Kayak Otelleri çok cazip indirim fırsatları sunarken rezervasyonunuzu hemen yaptırmayı ihmal etmeyin. %50’ye varan indirim ve taksit imkanları sunan bu otellerde yoğunluk sıkıntısıyla karşılaşmamak için önceden yapılan rezervasyonlar adeta hayat kurtarır nitelikte.

Bavulunuzu Gideceğiniz Yere Göre Hazırlayın

Tatil hazırlıkları yapmanın en zorlayıcı yanlarından biri de valiz hazırlığı olsa gerek. Hele ki bu valiz kış tatili şartlarına uygun olarak hazırlanacaksa işimiz bir kat daha zorlaşıyor. Kullanımı rahat, soğuğa karşı duyarlı olmayan giysilere öncelik vermeyi unutmayın. Kış valizi hazırlama konusunda detaylı bilgiye kış valizinin olmazsa olmazları yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Kayak Yapmak Kabus Olmasın

Kışın yapılacak en popüler aktivitelerden biridir kayak yapmak. Yapması kolay gibi görünse de hakkında öğrenmeniz gereken çok detay var aslında. Hele ki bir de daha önceden hiç kayma deneyiminiz yoksa işiniz biraz daha zor olacaktır. Bu gibi durumlarda yapmanız gereken tek şey işin uzmanından eğitim almak olmalı. Nerede ne yapmanız gerektiğine, üzerinizdeki o korkuyu kolayca nasıl atabileceğinize yardımcı olan eğitmenleri es geçmeyin.

Kayak Ekipmanlarınızı Yanınıza Alın

Kayak yapmanın ana kurallarından biri de rahat edeceğiniz malzemeleri yanınıza almak olmalı. Mesela ayağınıza giyeceğiniz ayakkabı seçimi çok önemli. İçinde rahat olamayacağınız bir ayakkabı giydiğinizde tatiliniz kabusa dönüşebilir. Bu gibi durumlara sebebiyet vermemek için valizinizi kullanılabilir durumda olan malzemelerle doldurun. Kayak yaparken güvenlik önlemlerini dikkate alıp yanınıza dizlik, kask, bileklik ve bunun gibi koruyucu eşyalar almayı unutmayın.

Mükemmel bir kış tatili geçirmek için altın kuralları okuduysanız geriye yapılacak tek bir şey kalıyor. O da tabi ki Kayak Otelleri için rezervasyon yaptırmak.