Mısır’ın Aktivitesi Bol Tatil Cenneti: Sharm El Sheikh

Mısır’ın meşhur piramitlerini merak ediyorsanız Mısır gezinizde Sharm El Sheikh’i de ziyaret etmeyi unutmayın. Son yılların aktivitesi bol Sharm El Sheikh su altı yaşamı ve çöl gezileri sayesinde epeyce popüler bir mekan haline geldi. Binlerce yılın tarihi geçmişine en güzel şekilde ev sahipliği yapan Mısır, doğanın en muhteşem akvaryumunu da içinde barındırıyor. Deniz, güneş, kum, konaklama, aktivite, alışveriş kısacası her şeyiyle lüks bir tatilin kapılarını Sharm El Sheikh’te aralayın.

Bütün yılın yorgunluğunda beklentilerinize fazlasıyla cevap bulacağınız Sharm El Sheikh’ta gündüz deniz sefası ve aktivitelerinden yararlanırken gece olduğunda güzel bir yemeğin ardından eğlenceye doyamayacağınız diskolar, barlar, casinolar gecenize renk katacak. Sharm El Sheikh’ta rüzgar sörfü, dalış, snorkeling ve daha neler neler yok ki… Sadece bunlarla da sınırlı değil elbette. Çöl safarisi, at ve deve turları gibi aktiviteye, eğlenceye dair her şey Mısır’ın bu tatil şehrinde. Cam gibi masmavi bir deniz suyu düşünün. İçinde rengarenk balıklarla süslü olsun. Adı da Sharm El Sheikh olsun. White Knights, Ras Nosrani, Ras Mohamed National Park, Ras Umm Sid ve Straits of Tiran şehrin en popüler dalış noktaları. Denizin altını keşfedeceğiniz bu sporda eğitim aşamalarına kadar her şey tatiliniz boyunca elinizin altında olacak.

Sharm El Sheikh’in ünlü koyu Na’ama Beach’e gidip lüks otellerinde konaklayabilir, buradaki aktivitelerden de yararlanabilirsiniz. Her girdiğinizde aşık olacağınız denizinde bir kez olsun yüzmelisiniz. Ama bize sorarsanız Na’ama Beach, Sharks Koyunda konaklayıp aktiviteler içinde Sharm El Sheikh’i tercih etmelisiniz. Şayet buranın en güzel zamanını yakalamak istiyorsanız tercihiniz şubat ayından yana olmalı.

Gece Hayatı

Mısır’ın tatil cenneti Sharm El Sheikh gece hayatıyla da fazlasıyla renkli bir şehir. Tanura dansını hiç duydunuz mu bilmiyoruz ama buranın en meşhuru bu dans. Eğer eğlenceye sınırsızca doymak istiyorum diyorsanız Arabic Cafe, Sanafir, Azure Lounge ve Stars Music Bar mekanlarıyla Nama Bay tam sizi göre.

Ne Alınır?

Konu alışverişse yerli yabancı markaların ürünlerini bulacağınız Sharm El Sheikh alışveriş konusunda da oldukça başarılı. Takı toka, antika, tekstil ya da buranın gelenekselleşmiş ürünlerini fazlasıyla bulabilirsiniz şehirde. Bizim Kapalı Çarşımızı andıran Sharm El Sheikh’ın Eski Çarşısı bu konuda kendini fazlasıyla aşmış durumda. Eşarplar, takılar, heykeller, saatler, giyim ve daha neler neler yok ki. Ayrıca bu turistik şehrin en gözde alışveriş merkezi Soho Square mutlaka gezilmeli görülmeli.

Mısır Mutfağı

Eşittir Türk mutfağı demek yalan olmaz bence Mısır mutfağı için. Ete düşkün olan Mısırlıların sofralarından et ve et türleri eksik olmaz. Pirinçte en az et kadar önemli onlar için. Sharm El Sheikh’e kadar gidip de bir kahvesinden içmeden dönmek olmaz.