Mısır’da 4 Mevsim Tatil

Kızıldeniz’in berrak tertemiz sularına kendinizi bırakmaya ne dersiniz? Neden olmasın dediğinizi duyar gibiyiz 🙂 Bir düşünsenize 4 mevsim deniz, güneş, kum… O halde Mısır tatilimize şimdilik yazımızla başlıyoruz.

Mısır Turlarına çıktığınızda özellikle nisan aylarında bile Sharm El Sheikh sokaklarının Doğu Avrupa ve Ruslarla dolup taştığını göreceksiniz. Kışın bile biz buralarda donarken oralarda 20-25 derecelik bir sıcaklık söz konusu. Ekim-nisan arası kış mevsimi ve hava sıcaklığı 20-30 dereceler arasında seyrediyor. Mayıs-eylül ayları arasında sıcaklık yüksek olsa bile nemin düşük olması ve serin esen çöl rüzgarı, Mısır’da tatil yapan ziyaretçilerine en elverişli tatili sunmaya yetiyor. Özellikle son yıllarda yükselen yıldızı ile Sharm El Sheikh, turizm açısından adeta Türkiye ile yarış halinde. Hemen hemen her tesisin her şey dahil sistemini uygulamasıyla ziyaretçilerini sanki Antalya’daymış hissine sokuyor. Dünya’nın en ünlü otelleri kolaylık ve yarış halinde olmaları için yan yana dizilmiş durumda. Hayran kalmamak elde değil.

Mısır’ın en çok bilinen şehirlerinden Sharm El Sheikh, Kızıldeniz’in o kristal berraklıktaki masmavi sularını görmek için bile gidip yüzülüp dönülebilir bir tatil noktası. Tropikal iklimin doya doya tadına çıkarmak için çok uzaklara gitmeye gerek yokmuş değil mi? Kısa bir yolculuğun ardından her türlü güzelliği bir arada bulabiliyormuşuz. Tatil yapma düşünceleri içindeyseniz Kızıldeniz’in görkemli, can alıcı sahili Sharm El Sheikh de tatil yapmanın keyfine mutlaka varmalısınız. Eşsiz deniz keyfinin yanında, konforlu ve ekonomik otelleri, damak tadınıza uygun lezzetleri sunan restoranları, eğlenceli kafeleri, eğlencenin dibine vuracağınız gece kulüpleri ve casinoları ile Mısır’da tatil yapmak hem ayrıcalık hem de keşfe doğru giden en eğlenceli yol.