Mimarisiyle Ünlü Popüler Yurtdışı Şehirleri

Kültür farklılıklarıyla olduğu kadar mimarisiyle de göz kamaştıran yurtdışı şehirlerimize yolculuk edeceğimiz bu yazıda birbirinden gösterişli yerler tanıyacağız. Sözü fazla uzatmayalım ve mimarisiyle ünlü popüler yurtdışı şehirlerimize doğru yola çıkalım.

St. Petersburg

Rusya’nın kuzey başkenti St. Petersburg, kurulumu 300 yıl öncesine dayanan mimarisiyle ünlü popüler yurtdışı şehirlerimizden. İki yüzyıl boyunca Rusya’nın başkentliğini yapmış, ülkenin eğlence ve sanat merkezi haline gelmiştir. Venedik’i anımsatan kanalları, köprüleri, parkları ve müzeleri ile Moskova’nın gösterişini gölgede bıraktı. St. Petersburg tatilinizde Mermer Saray, Hermitaj Müzesi, Peterhof Sarayı, Yazlık Saray ve Dökülen Kan Kilisesi gibi eserlerini görülecekler listenize eklemeyi unutmayın. St. Petersburg Tur programlarımızı inceleyebilirsiniz.

New York

Modern yaşamın şehri New York’un mimarisinden bahsetmemek olmaz. İsmi “Gökdelenler Şehri” olarak bilinse de içinde eşsiz bir mimari barındırıyor. New York’un önemli mimari yapılarına gelince; Chrysler Binası, Rockefeller Binası, Empire State Binası, Dünya Ticaret Merkezi ve muazzam kubbesiyle New York Terminali şehrin olmazsa olmazlarından.

Milano

İtalya Turları eşliğinde modanın kalbi Milano’yu doya doya gezebilirsiniz. Önemli yapıların baş gösterdiği bu şehir içinde harika yerler barındırıyor. Gotik mimarilerin önemli eserlerinden Milano Katedrali mutlaka ziyaret edilmeli. Milano tatilinizde uzun soluklu alışveriş yapabilirsiniz. Şehrin ve aynı zamanda dünyanın ilk alışveriş merkezi Galleria Vittorio Emanuele II’yi keşif listenize eklemeyi ihmal etmeyin.

Paris

Her yıl milyonlarca turiste kapılarını aralayan Paris, her ne kadar aşkın şehri olsa da aynı zamanda tam bir mimari harikası. Gösterişli binaları, muazzam köprüleri ile adından sıkça bahsettiren bu şehir başta Eiffel Kulesi olmak üzere Louvre Müzesi, Notre Dame Kilisesi, Pantheon gibi Gotik mimarinin izlerini taşıyor. Bütün bunları bir arada görebileceğiniz Paris Turlarını kaçırmayın deriz.