Milas’ta Merak Ettiğiniz Her Şey

Yılın 12 ayı deniz, güneş ve kumdan vazgeçemiyorsanız sanmayın ki güzel ülkemizde böyle bir yer yok. Muğla Milas’a gittiğinizde hem doğadan hem de havasından fazlasıyla yararlanacağınız bir tatil deneyimi istediğiniz her zaman sizi bekliyor.

Fethiye’den sonra Muğla’nın en büyük ilçesi Milas. Burası hakkında yazacaklarım başka yerlerde zor bulunur bence. Ülke ülke gezip şehir şehir dolaşanlar bilir Milas’ın ne kadar zengin bir yer olduğunu. Altın sarısı kumsalları, ün yapmış el emeği halıları, tarihin izlerini taşıyan evleri, zeytin bahçeleri arasından gözüken masmavi denizi, küçük ama şirin mi şirin çarşısı, antik kalıntıları ile hem doğadan, hem tarihten hem de berrak sularından fazlasıyla yararlanacaksınız. Milas Otellerinde kaldığınızda buranın yöresel ürünleriyle bezeli kahvaltı sofralarını her gün farklı yerlerde ziyaret edin. Taptaze ürünleriyle tertemiz havası içinde kendinizi yenileyecek, büyün yılın yorgunluğunu Milas’ta üzerinizden atacaksınız. Kısacası huzuru bulacağınız adres Muğla Milas.

Milas’ın tarihi güzellikleri

Demin de bahsettiğim gibi Milas gezinizde sadece doğal güzelliklere değil tarihi yerlerine de yolculuk edeceğiniz bir gezi programı yapın kendinize. Zaten Milas deyince tarihinden vazgeçmek olmaz. Herakleia Antik Kenti, İasos Balık Pazarı Hava Müzesi, Labranda Antik Kenti, Beçin Kalesi, Zeus Karios Tapınağı ve Gümüşkesen Anıtı burada tatil yapanların mutlaka görmesi gereken tarihi yerler.

Milas’ta gezilecek yerler listesinin diğer durakları bölgenin meşhur manastır ve camileri. Turistlerde en çok buraları merak edip gelirler Milas’a. Yediler Manastırı, Milas Ulu Cami, Firuz Bey Cami ve Milas Ağa Camisi en güzel, en ihtişamlı ve görülesi birkaç yeri diyebilirim.

Tabi siz şimdi en çok buranın denizini, plajlarını merak ediyorsunuz ya o zaman bu güzelliklerinden de biraz bahsedeyim. Çam ormanlarında dolaşırken kafanızı biraz kaldırıyorsunuz bakıyorsunuz bir de ne göresiniz altın kumsalları ile masmavi denizini. İşte tam o esnada bir kez daha aşık oluyorsunuz Milas’a. En güzelini soranlara cevabım kesinlikle Zeytinlikuyu Plajı. Bunca güzelliği arasında Bafa Gölü Milli Parkına gittiğinizde karşınıza çıkan o sevimli Kazıklı Köyü’nde bu bakmaya doyamayacağınız plaj. Sıcacık berrak sularına biraz doyduysanız yürüyüş parkurlarıyla ünlü Uyku Vadisi buradan sonraki rotanız olmalı. Sonrasıysa Milas’ın olmazsa olmaz yeri Şeytan Yalısı.

Şimdi geleyim bir can alıcı durağa daha… Milas’ta alışveriş yapmak istiyorum ama nereden diye soruyorsanız kendinize ve sevdiklerinize hatıralarla dolu ünlü Milas çarşısından hediyelikler alabilirsiniz. Hediyelik eşyalar, takılar, mağazalar, kafeler daha neler neler var bu çarşıda.

Tatilbudur.com’un hem avantajlı hem de bir sürü güzellikler dolu dünyasından yaz gelmeden, sıcaklardan daha çok bastırmadan şimdiden yerinizi ayırtın.